banner123

Emet Belediyesi’nden örnek proje

Kütahya’nın Emet Belediyesi örnek bir projeyi hayata geçirdi. Esentepe Espey Mevkii’nde oluşturulan ’sokak hayvanları yaşam alanı’ hizmete girdi.Sahipsiz sokak hayvanlarının barınma ve beslenmeleri için oluşturulan yaşam alanında 10...

Kütahya 08.08.2018, 10:46
Emet Belediyesi’nden örnek proje

Kütahya’nın Emet Belediyesi örnek bir projeyi hayata geçirdi. Esentepe Espey Mevkii’nde oluşturulan ’sokak hayvanları yaşam alanı’ hizmete girdi.

Sahipsiz sokak hayvanlarının barınma ve beslenmeleri için oluşturulan yaşam alanında 10 adet küçük kulübe, 1 adet büyük kulübe, 4 adet besi odağı bulunuyor.

Emet Belediyesi zabıta ekiplerince şehir içinde sahipsiz, başıboş dolaşan köpekler bu merkeze getirilerek, bakımları yapılıyor.

Ekipler ilçe de fırıncı, kasap ve lokanta esnaflarından temin edilen atık yiyeceklerini yaşam alanına getirerek, sokak hayvanlarını besliyor.

Uygulamadan oldukça memnun olan vatandaşlar, belediyenin yaptığı hizmetin başlangıç olarak çok güzel bir uygulama olduğunu, ancak geliştirilerek, daha fazla sayıda sokak hayvanlarına sahip çıkılmasını beklediklerini ifade ettiler.

Sokak hayvanlarının da yaşam hakları bulunduğunu belirten Emet Belediye Başkanı Mustafa Koca, ”Bütün sokak hayvanlarının getirip,burada daha uygun şartlarda beslemeye çalışıyoruz.Neticede bunlar bir başlangıçtır.Emet’teki hayvanseverlerle birlikte, sokak hayvanlarına bakmaya devam edeceğiz.İhtiyacı olan halkımız buraya gelip, hayvan alıp, evlerinde besleyebilirler. Bizler veteriner ortamında bu hayvanların daha güzel ortamlarda yaşaması için gerekli çalışmaları devam ettireceğiz “dedi.(YD-EFE)
Yorumlar (0)