Buzlanmaya karşı cadde ve sokaklar tuzlanıyor

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha kadar devam etti.Kar yağışının yoğun olması sebebiyle buzlanmaya karşı yollarda akşam saatlerinden itibaren tuzlama çalışması başlatıldığı belirtildi.Kar...

Buzlanmaya karşı cadde ve sokaklar tuzlanıyor

Kütahya’nın Pazarlar ilçesinde akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha kadar devam etti.

Kar yağışının yoğun olması sebebiyle buzlanmaya karşı yollarda akşam saatlerinden itibaren tuzlama çalışması başlatıldığı belirtildi.

Kar yağışı sonrasında ilçede yollarda buzlanmanın yaşanması üzerine belediye ekipleri harekete geçti. Belediye tarafından görevlendirilen ekipler tüm mahallelerde tuzlama çalışması başlattı.

Sürücülerin ve yayaların zorluk yaşamaması için gerekli önlemleri aldıklarını belirten Pazarlar Belediye Başkanı Cavit Erdoğan, “Araç ve yaya trafiğinde yaşanacak olumsuzlukları önlemek için kar yağışı sonrasında oluşan buzlanma ve don olaylarına karşı Fen işleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipler ilçedeki ana arter ve sokaklarda kar temizliği ile tuzlama çalışması yapıyor. Oluşturulan ekip, ilçenin çeşitli yerlerine kumlu tuzu buzlu yollara döktü. İlçe merkezinde başlayan tuzlama çalışmaları mahalle aralarında da devam etmektedir. Sınırlı araç ve ekipman ile vatandaşlarımızın mağdur olmaması için ekiplerimiz nöbetleşe görevlendirip çalışmalarımız 7/24 saat devam etmektedir ” diye konuştu.(MB-EFE)
YORUM EKLE