Başkan Saraçoğlu, ’Sanayi Rezerv Alanı’nı inceledi

Kütahya Belediye Başkan Kamil Saraçoğlu, ’Sanayi Rezerv Alanı’ bölgesinde incelemelerde bulundu.Başkan Saraçoğlu, Sanayi Sitesi içinde bulunan Keresteciler, Mobilyacılar ve Tornacılar içinde başka bölgeler oluşturacaklarını belirtti.Sanayi...

Kütahya 26.09.2018, 12:06
Başkan Saraçoğlu, ’Sanayi Rezerv Alanı’nı inceledi

Kütahya Belediye Başkan Kamil Saraçoğlu, ’Sanayi Rezerv Alanı’ bölgesinde incelemelerde bulundu.

Başkan Saraçoğlu, Sanayi Sitesi içinde bulunan Keresteciler, Mobilyacılar ve Tornacılar içinde başka bölgeler oluşturacaklarını belirtti.

Sanayi Sitesi’nin gelecekte taşınmasında planlı bir sistemin uygulanacağına dikkat çeken Belediye Başkanı Kamil Saraçoğlu, "İlki Oto Sanayi Sitesi, ikincisi Mobilyacılar, Keresteciler ve Tornacılar Sanayi Sitesi şeklinde oluşacak. Parmakören Mahallesi ve 1453 Konutları arasında kalan bölgeyi Sanayi Rezerv Alanı olarak düşünüyoruz. Yani şu anki yeni yapılan Cezaevinin karşısında olacak. Burada 250 hektar bir arazi var. Şuan ki sanayinin bulunduğu bölge 112 hektar. Yani yeni planladığımız bölge eski yere göre iki katından fazla. Ayrıca önümüzdeki günlerde buranın yanından çevre yolu geçecek. Bu bölgede Sanayi Rezerv Alanını planlıyoruz. Bu bölgeyi bizler uygun görüyoruz, fakat bu projeyi hayata geçirmeden sanayi esnaflarımızla bir araya gelip konuşacağız. Sanayi esnaflarımızın da görüşlerini alıp taleplerini dinleyeceğiz ve vakit kaybetmeden projenin uygulanması için çalışmalara başlayacağız" diye konuştu.

Sanayi Rezerv Alanının yapılacak çevre yolunun yanına tercih etmelerinin belirli sebepleri bulunduğuna dikkat çeken Başkan Saraçoğlu, "Bu bölge Parmakören bölgesinin üst sınırları. Hemen karşısında Dumlupınar Üniversitesinin olduğu bölgede yeni yerleşimler yapılmakta. Cezaevi inşaatı artık bitme noktasına geldi. Yüzde 90’ı tamamlandı. Lojmanları, cezaevi inşaatı ve genişleme sahası ile beraber. Şuanda bulunduğumuz noktaya kadar genişleme sahası devam ediyor. Cezaevi faaliyete geçtikten sonra yaklaşık 2000 kişi bu bölgede kalacak. Seçtiğimiz arazi Parmakören bölgesi, Kütahya Belediyesi kentsel dönüşüm bölgesi olan 1453 konutlarına ve cezaevine komşu bir bölgedir. Çevre yolu da bu bölgeden geçtiği zaman burası cazip bir bölge olacak. Planladığımız arazinin yapısı tarıma elverişsiz bir bölge. Zemini yapılaşma için sağlam bir zemin yapısına sahip, ifadelerini kullandı. (EFE)
Yorumlar (0)