17 Nisan 2018 Salı 10:53
Askerlik Şubesi binası belediyeye devredildi

Kütahya’nın Simav ilçesinde, Askerlik Şubesi binası, vizyon proje kapsamında Simav Belediyesi’ne devredildi. Belediye Başkanlığı tarafından hazırlanarak Milli Savunma Bakanlığına sunulan proje ile Askerlik Şubesi’nin Hükümet binasında hizmet vereceği, boşaltılan alanın ise Simav Belediyesi tarafından yeşil alan ve park olarak düzenleneceği bildirildi.

banner505
Simav Belediye Başkanı Süleyman Özka, “3 bin 360 metrekare alan, Belediyemiz tarafından dinlenme park alanı olarak düzenlenerek halkımıza hizmet verecektir. Bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Simav Kaymakamı Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanlığı ve Askerlik Şubesi Başkanlığı ile imza altına alınan projenin 60 gün içerisinde tamamlanacağını belirterek, park ve bahçelerin, kentin önemli yaşam alanları olduğunu ifade etti.

Simav Eynal Kaplıcalarında bugün saat 09.00’da düzenlenen kahvaltılı imza törenine, Kaymakam Türker Çağatay Halim, Belediye Başkanı Süleyman Özkan, Askerlik Şubesi Başkanı Personel Yüzbaşı İbrahim Erşil, Jandarma Binbaşı Sayit Bayramoğlu, Malmüdürü Yaşar Budak, Emniyet Müdürü Aytaç Ayhan, AKk Parti İlçe Başkanı Adil Biçer, Muhtarlar Derneği Başkanı Hidayet Şahin ve meclis üyeleri katıldı. (MEİ-EFE)