Altıntaş’ta Model uçak kursu’nun ikincisi açıldı

Kütahya’nın Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu (THK) Altıntaş Şubesi işbirliği ile "Model Uçak Yapımı Kursunun ikincisi Mustafa Kemal Ortaokulu’nda açıldı.Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Akbulut, "Model...

Altıntaş’ta Model uçak kursu’nun ikincisi açıldı

Kütahya’nın Altıntaş Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve Türk Hava Kurumu (THK) Altıntaş Şubesi işbirliği ile "Model Uçak Yapımı Kursunun ikincisi Mustafa Kemal Ortaokulu’nda açıldı.

Halk Eğitim Merkezi Müdürü Halil Akbulut, "Model uçak, uçan cisimlerin ayrıntılarına inerek ve ölçeklendirerek oluşturulmuş halleridir. Uluslararası standartlar ölçüsünde yapılan uçucu modeller için genellikle eğitim gereklidir. Titizlik ve özverinin hakim olduğu model uçaklar pek çok kategoriye bölünür. İlk olarak Mustafa Kemal Ortaokulundan 16 öğrenci ile açılan kurs büyük talep ve ilgi gördü. Öğrencilerimiz bizden ikinci kez kurs talep ettiler. Bizde onların bu isteğini yerini getirdik. Kursun öğreticiliğini Tavşanlı Türk Hava Kurumu Eğitmeni Nuri Doğan yapıyor. Katkılarından dolayı Türk Hava Kurumu (THK) Altıntaş Şube Başkanı Naci Gerenli ve eğitmenimiz Nuri Doğan’a çok teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı. (YD-EFE)
YORUM EKLE