AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, SGK İl Müdürü İsmail Sayar’ı ziyaret etti.

Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Korkmaz, Sgk İl Müdürü Sayar'ı Ziyaret Etti

AK Parti Kütahya Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, SGK İl Müdürü İsmail Sayar’ı ziyaret etti.
Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, Sgk İl Müdürü İsmail Sayar’ı ziyaret etti.
Ziyarette Merkez İlçe Başkanı Cevdet Korkmaz, SGK İl Müdürü İsmail Sayar’dan 6736 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanun 19 Ağustos 2016 tarihli ve 29806 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan ve yürürlüğe giren yapılandırma kanunu hakkında bilgiler aldı.
Ziyarette konuşan SGK İl Müdürü İsmail Sayar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanan ve Resmi Gazete’de yayımlanan 6736 Sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılmasına İlişkin Kanunla Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) alacaklarının yeniden yapılandırıldığına dikkat çekti.
Sayar, ”Hükümetimizin halkımıza sağladığı bu imkan, 2016 Haziran ayı ve daha önceki dönemlere ait SGK alacaklarını ve bunların gecikme cezalarını kapsayan prim afları, idari para cezaları, genel sağlık sigortası borçlarını kapsamakta ve ilgili borcunu yeniden yapılandıran esnafın icra ve haciz işlemlerinden kurtulacağı ve teşviklerden yararlanabilecektir. Esnafımızın, işverenimizin ve sigortalımızın hükümetimizin sağladığı bu imkanı değerlendirmelidir. Bu borçlarını peşin veya taksitler halinde ödeyebilmektedirler. Yapılandırma kapsamındaki SGK borçlarının yapılandırılabilmesi için, borçlular tarafından 25 Kasım 2016 tarihine kadar SGK’ya başvuracaklarını unutmasınlar” dedi. (EFE)
YORUM EKLE