Ahmet Hamdi Nayir: Muhtarlar demokrasinin özü

Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.Kütahya İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa...

Ahmet Hamdi Nayir: Muhtarlar demokrasinin özü
Kütahya Valisi Ahmet Hamdi Nayir, köy muhtarlarıyla yemekte bir araya geldi.
Kütahya İl Özel İdaresi Sosyal Tesislerinde düzenlenen yemek programına Vali Ahmet Hamdi Nayir, Vali Yardımcısı Hüdayar Mete Buhara, İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Uğur, İl Genel Meclisi Başkanı Musa Yılmaz, Merkez ilçe İl Genel Meclisi üyeleri, bazı daire müdürleri ile köy muhtarları katıldı.
Muhtarların demokrasinin vazgeçilmez unsuru olduğuna dikkat çeken Vali Ahmet Hamdi Nayir, “Muhtarlarımız demokrasinin özü. Halkın seçtiği ilk kişiler, devletle de temas noktası. Bizim yanımızdaki kıymetiniz bu. Bu kıymeti bilerek sizlerin aracılığıyla yürüteceğimiz hizmetlerde daha başarılı olmaya çalışıyoruz. Bunu yaparken de İl Genel Meclisi Başkanımız ve üyelerimizle birlikte karar organımızı usulüne uygun çalıştırıyoruz, elimize geçen imkanları da en uygun şekilde köylerimize götürmeye çalışıyoruz. Her köy bizi misafir etmek istiyor ancak vaktimiz buna çok uygun olmayabiliyor. Devlet olarak bize gösterdiğiniz ilgi, itimat gerçekten takdire değer bir durum. Hem geriye dönerek Muhtarlar Gününüzü kutluyor, görüştüğünüz 2017 yılı bütçe ve plan çalışmalarınızın hayırlı olmasını istiyorum” ifadelerini kullandı.
Vali Ahmet Hamdi Nayir yemeğin ardından köy muhtarlarının istek ve taleplerini dinledi. (EFE)
YORUM EKLE