GündemKütahya Haberleri

Kütahya Valisi’nden korkutan koronavirüs uyarısı! 

Kütahya Valisi Ali Çelik, kentteki koronavirüs durumu ile ilgili Kütahya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaretinde önemli açıklamalarda bulunarak vatandaşlara uyarılarda bulundu. Vali Ali Çelik, "Çok ciddi bir artışla karşı karşıyayız. Tüm tedbirlere rağmen Kütahya'da ekim ayında en yüksek vaka sayısına ulaşıldı." ifadelerinde bulundu.

Kütahya Valisi Ali Çelik Kütahya Gazeteciler Cemiyetini (KGC) ziyaret ederek kentteki koronavirüs vka sayısı ile ilgili flaş açıklamalarda bulundu.

“MASKE, MESAFE VE TEMİZLİK”

Hastanelerde önemli oranda doluluk olduğunu anlatan Çelik, şöyle devam etti:
“Çok ciddi bir artışla karşı karşıyayız. Tüm tedbirlere rağmen Kütahya’da ekim ayında en yüksek vaka sayısına ulaşıldı. Vakalarımızın yüzde 60’ını kadınlar oluşturuyor. Genç vatandaş sayısında da arzu etmediğimiz bir yükseliş içerisine girdik. İlerleyen günlerde daha zor durumda kalmamak için acilen tedbirlere uyulması gerekiyor. Vatandaşlarımıza bir kez daha hatırlatmak istiyorum, maske, mesafe ve temizlik olmazsa olmazımız. Tedbirleri asla hafife almamalı, ciddiyetin farkına varmalıyız.”

Çelik, vaka artışlarının birtakım kısıtlamaları da beraberinde getirdiğini dile getirerek, “Kısıtlamaların daha da artmaması için herkesin kurallara harfiyen uyması gerekiyor. Esnafımız, vatandaşlarımız, çalışanlarımız, herkes üstüne düşeni yaparsa bu durumun üstesinden gelebiliriz.” değerlendirmesinde bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu