Kütahya Haberleri

Kütahya Tavşanlı’da kız isteme merasiminde 9 kişiye koronavirüs bulaştı!

Kütahya'nın Tavşanlı ilçesinde alınan bilgilere göre Manisa'dan kız isteme merasimine gelen misafirlerle toplu yemek sonrası belirti üzerine 9 kişinin koronavirüs test sonucu pozitif çıktı. 9 kişide koronavirüs çıkması üzerine 6 bina karantinaya alındı. Öte yandan karantinaya alınan binaların önünde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önlem aldı.

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde kız isteme merasimi yüzünden 9 kişide koronavirüs tespit edildi. Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara konu ile ilişkin açıklamada bulundu.

6 BİNA KARANTİNAYA ALINDI

Tavşanlı Kaymakamı Yüksel Kara, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Tepecik beldesinde 6 binada yaşayan 9 kişide Kovid-19 vakalarının görüldüğünü söyledi.

Kovid-19’un kız isteme merasimi nedeniyle toplanan kişiler arasında yayıldığının değerlendirildiğini belirten Kara, şunları kaydetti:

9 KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

“Manisa’dan bir aile, kız istemek için Tepecik beldesindeki bir ailenin evine gelmiş. Kız isteme merasimi nedeniyle de akrabalar toplanmış ve misafirlerle birlikte toplu yemek yenmiş. Bir süre sonra aileden bazı kişilerde Kovid-19 belirtileri görülmesi üzerine İlçe Sağlık Müdürlüğü filyasyon ekipleri hemen çalışma yaptı. Bunun neticesinde İlçe Hıfzıssıhha Kurulu olarak vaka sayılarında meydana gelen artışın önünü kesmek, süreğen hale gelmesini engellemek için birbiriyle akraba olan bu kişilerin yaşadığı binaları tespit ederek karantinaya aldık.”

Kara, 14 günlük karantina sürecinde bu ailelerin ihtiyaçlarının Vefa Destek Grupları tarafından karşılanacağını sözlerine ekledi.

Öte yandan, karantinaya alınan binaların önünde İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri önlem aldı.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu