GenelKütahya Haberleri

Kütahya sokaklarından nefes kesen kovalama

Kütahya'da şehrin ortasında yaşanan silahlı çatışmayı öğrenen polis ekipleri ile zanlılar arasında nefes kesen kovalamaca yaşandı.

Kütahya’da emniyet güçleri, şehrin orta yerinde silahlı ve bıçaklı iki grubun birbiriyle kavga ettiği haberini aldı. Gelen ihbarla harekete geçen polis ekipleri ile silahlı grup arasında kovalamaca başladı. Yaşanan kovalamacanın ardından polis ekipleri zanlıları yakaladı.

Kütahya Mecidiye Mahallesi ara sokaklarında bir grubun silah ve bıçaklarla kavga ettikleri ihbarını alan Kütahya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekipleri, zanlıları yakalamak için harekete geçti. Elinde silah ve bıçak bulunan zanlılar, polis ekiplerini görünce Mecidiye Mahallesi’ndeki Abdurrahman Paşa Okulu bölgesine doğru kaçtı. Asayiş Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvet devriye ekiplerince alan ablukaya alındı. Geniş güvenlik önlemi alan polis ekipleri, ellerinde silah ve bıçakla kaçan zanlıları yakalamak için çevredeki ev ve iş yerlerini didik didik aradı. Üzerinde bıçak çıkan A.K. isimli zanlı, saklandığı bir iş yerinde yakalandı. Nefes kesen kovalamaca sonrası diğer iki zanlı da Ali Paşa Camisi avlusunda diğer polis ekiplerince yakalandı.

Olayın şüphelisi 3 kişi, yaşları 18’den küçük olması nedeniyle Çocuk Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.