GündemKütahya Haberleri

Kütahya Simav’da eğitime 14 gün ara verildi!

Kütahya'nın Simav ilçesine bağlı Naşa, Çitgöl, Kuşu ve Güney beldelerinde koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine virüs ile mücadele kapsamında yayılmayı önlemek amacıyla eğitime 14 gün süre ile ara verildiği duyuruldu.

Kütahya’nın Simav ilçesine bağlı Naşa, Çitgöl, Kuşu ve Güney beldelerinde koronavirüs vaka sayılarının artması üzerine Simav İlçe Hıfzıssıhha Kurulu toplanarak yeni karar aldığını duyurdu.

EĞİTİM VE ÖĞRETİME 14 GÜN ARA VERİLDİ

Simav İlçe Hıfzıssıhha Kurulu, ilçeye bağlı Naşa, Çitgöl, Kuşu ve Güney beldelerinde artan Koronavirüs (Covid -19) pozitif vaka ile çok sayıda temaslı oluşu nedeniyle 26 Ekim 2020 tarihinden itibaren İlkokul, Ortaokul ve Kuşu Çok Programlı Lisesi’nde 14 gün eğitim-öğretime ara verildiğini duyurdu.

Kurul, taşımalı eğitim kapsamında bu beldelerden lise eğitimine gelen öğrencileri 14 gün süre ile yüz yüze eğitimden muaf tutulacağı, ayrıca Çakırlar ve Gümüşsuyu köylerindeki öğrencilerin, artan pozitif vakalar nedeniyle, taşımalı eğitim kapsamından 14 gün süre ile muaf tutulacağı belirtildi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu