Kütahya Haberleri

Kütahya'da yılbaşı gecesi çifte cinayetin şüphelileri tutuklandı!

Kütahya’da, 6 Ocak’ta bir evde cesetler bulunduğu ihbarı üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edilmiş, içeri giren ekipler biri kadın iki kişinin cesediyle karşılaşmıştı. Polisin yaptığı incelemede, kadının karnında bıçak darbelerine rastlandığı, erkeğin de vücudunun üst kısmında yanıklar bulunduğu belirlenmişti.

İl Emniyet Müdürü Necmettin Koç’un talimatıyla Asayiş, İstihbarat, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele şubelerinin personelinden özel ekip kurarak olay yerinden elde edilen deliller ışığında araştırma başlatan ekip, 8 saat süren çalışmaların ardından olayın 31 Aralık 2019 gecesi meydana geldiğini, cinayet şüphelilerinin ise Salih Aydın (43) ve Fatma Tabu (38) olduğunu tespit etti.

SİNYALLER ELE VERDİ
Cep telefonu sinyallerinden iz sürmeye başlayan polisler, zanlıların önce İzmir’e, buradan da Bursa’ya kaçtığı bilgisine ulaştı. Son olarak Samsun’un kırsal bir mahallesinde olduğu belirlenen şüpheliler, düzenlenen operasyonla yakalanarak Kütahya’ya getirildi.

Aydın’ın, 2002’de anneannesini öldürdüğü ve 14 yıl cezaevinde tutulduktan sonra 4 yıl önce tahliye edildiği öğrenildi.

TUTUKLANDI
Zanlılardan Salih Aydın sorgulamasında her iki cinayeti de kendisinin işlediğini itiraf ederek, şunları söyledi: “Yılbaşı akşamı alkol alarak eğlendikleri sırada Özdemir’in imam nikahıyla birlikte yaşadığı Fatma Tabu hakkında uygunsuz teklifte bulunduğunu iddia eden Aydın, “İmam nikahlı eşim Fatma’ya fuhuş yaptırarak, para kazanabileceğimi söyleyince aramızda kavga çıktı. Bende kavga esnasında Süleyman Özdemir’i ve Emine Arslan’ı bıçaklayarak, öldürdüm. Ama ben onu yakmadım.”

Diğer zanlı Fatma Tabu ise cinayeti Salih Aydın’ın işlediğini ileri sürerek, cesetlerin yanarak yok olması için evdeki eşyaları çakmakla tutuşturduğunu iddia etti.

Sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edilen zanlılar, “Kasten öldürme” suçundan çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı.

Bir cevap yazın