İzmir Haberleri

Kuşadası sahilinde temizlik seferberliği! 219 kilogram katı atık toplandı

Aydın’ın Kuşadası ilçesi sahilinde, “Uluslararası Kıyı ve Deniz Temizliği Günü” kapsamında temizlik çalışması yapıldı. Kuşadası Belediyesi öncülüğünde,1 saat süren temizlik çalışmasında 219 kilogram katı atık toplandı. 

Kıyı ve denizde yapılan temizlik çalışması, Kuşadası Belediyesi, Kuşadası Liman Başkanlığı, Deniz Ticaret Odası, Deniz Temiz Derneği, iki marina ve bir dalış merkezinin ortaklığında yapıldı.

Engelsiz plajdan başlanan çalışma kapsamında, Atatürk Meydanı’na kadar olan sahil boyundaki atıklar toplandı. İlkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin, belediye ve diğer kurumların çalışanlarıyla birlikte katıldığı temizlik çalışmasında Kuşadası Belediye Başkan Yardımcısı Özgür Batçıoğlu da görev aldı.

219 kilogram atık toplandı

Ortalama bir saat süren temizliğin sonunda 100 kilogram plastik, 50 kilogram kağıt, 69 kilogram metal, cam ve pil olmak üzere toplam 219 kilogram atık toplandı. Atıklar, belediye ekipleri tarafından katı atık depolama merkezine götürüldü.

Temizliğin ardından Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törende öğrenciler, “Deniz varsa hayat var” ve “Yaşasın deniz” sloganları attı. 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı