Gündem

Kurban Bayramında sokağa çıkma yasağı olacak mı? Bakan Koca açıkladı!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısının ardından basın mensuplarına Türkiye'de koronavirüs durumu hakkında önemli değerlendirmelerde bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca "Kısıtlamalar geri gelecek mi?" sorusuna böyle cevap verdi. İşte detaylar...

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalarda bulundu. Gazeteci bir arkadaşımızın “Yeni kısıtlama olacak mı?” sorusuna açıklık getirdi.

“GÜNDEME GELMEDİ”

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, “Koronavirüs önlemleri kapsamında yeniden sokağa çıkma kısıtlaması uygulanacak mı?” sorusunu yanıtladı. Koca, yeni bir kısıtlamanın Bilim Kurulu’nda gündeme gelmediğini açıkladı.

Bakan Koca, Kurban Bayramı’nda kısıtlama olması konusunun gündeme gelmediğini ancak önümüzdeki haftalarda vakaların seyrinin belirleyici olacağını söyledi.

İşte Bakan Koca’nın açıklamaları:

Vaka sayılarının binin üzerinde olduğunu görüyoruz, vefat sayılarının eskiye göre düşük olduğunu görüyoruz, hastane yükünün az olduğunu da görüyoruz, önümüzdeki dönemde benzer şekilde yeni bir kısıtlamayı Bilim Kurulu’nda gündeme almadık.

“MASKE, MESAFE VE EL TEMİZLİĞİ”

Bu döneme ‘Kontrollü Sosyal Hayat’ demiştik. Bu hayatın tedbirlerle devamını önemsiyoruz. Bu dönemde virüsle karşılaşmamızın yolu; maske, mesafe ve el temizliği.

Etiketler

İlgili Makaleler