Ekonomi

Kurban Bayramı’nda asgari ücrete ikramiye ödemesi yapılacak mı? İkramiyeler bu tarihte hesaplarda!

Yaklaşık 13 milyon emekliye Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk tarafından Kurban Bayramı ikramiye ödemesi müjdesi verilmişti. Asgari ücretli çalışanlar da corona virüsü salgını nedeniyle kendilerine ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar. Peki, asgari ücretliye Kurban Bayramı ikramiye ödemesi alacaklar mı? Emekli ikramiyeleri hangi tarihte hesaplara yatırılacak?

Dünyayı etkisi altına alan pandemi nedeniyle Ramazan Bayramı ikramiyeleri emeklilere erken yatırıldı. Kurban Bayramı ikramiyeleri bekleyen emeklilere müjdeyi Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk verdi. Bakan Selçuk ikramiyelerin hesaplara yatacağı tarihleri açıkladı. Öte yandan asgari ücretli çalışanlar da kendilerine ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağını merak ediyorlar.

Asgari ücretliye ikramiye var mı?

Asgari Ücretlilere Ramazan Bayramı’nda bir ikramiye ödemesi yapılmadı. Kurban Bayramı için ise yetkililerden yapılmış resmi bir açıklama yok. Bu nedenle asgari ücretlilere bayram ikramiyesi beklenmiyor.

Emekliler ikramiyelerini ne zaman alacaklar?

Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre; ; SSK emeklileri 7-26 Temmuz tarihleri arasında, Bağkur’lu emekliler de 25-28 Temmuz tarihleri arasında ödemelerini alacaklar. Emekli Sandığı kapsamında olan vatandaşlar ise temmuz aylık farkını, ağustos aylıklarını ve ikramiyelerini aynı anda alacaklar.

İlgili Makaleler