Kamu

Kurban Bayramı ikramiyesi kimlere verilecek? Kurban Bayramı ikramiyesi ne kadar?

Türkiye’de bayram öncesi milyonlarca vatandaşa ikramiye ödemeleri yapılıyor. 2020 Kurban Bayramı ikramiyelerinin de kimlere yapılacağı merak ediliyor. Peki, bu sene ödemeler kimlere yapılacak? İkramiye ödemelerine zam gelecek mi?

Corona virüsü salgını nedeniyle vatandaşlara çeşitli destek ödemeleri yapıldı. Ramazan Bayramı ikramiyeleri ise öne çekildi. Bu sene Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin de kimlere verileceği merak ediliyor. Asgari ücretli çalışanlar ise corona virüsü salgını nedeniyle kendilerine de ikramiye ödemesi yapılıp yapılmayacağını araştırıyorlar. Çalışanlara ikramiye ödemesi yapılmasına dair ise henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

Kurban Bayramı ikramiyeleri kimlere ödenecek?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri ne kadar?

Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri milyonlarca kişiye 1000 TL olarak yatırıldı. Bu nedenle Kurban Bayramı ikramiye ödemelerinin de 1000 TL olarak yatırılacağı belirtildi.

Bayram ikramiye ödemeleri ne zaman yapılacak?

31 Temmuz tarihinde başlayacak olan Kurban Bayramı için ikramiye ödemelerinin 27-30 Temmuz tarihlerinde hesaplara yatırılması bekleniyor.

İlgili Makaleler