Ekonomi

Kurban Bayramı İkramiyelerinin Hesaplara Yatırılacağı Tarih Belli Oldu

Ülkemizdeki milyonlarca emekliye Kurban Bayramından hemen önce ikramiye ödemesi yapılacak. Bayram ikramiyeleri hakkında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk bir açıklama yaptı ve ödeme tarihlerini belirtti.

Emekli ve hak sahiplerinin bayram ikramiyeleri için açıklama yapıldı ve bu açıklamada ödemelerin hangi tarihlerde yapılacağı belirtildi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk konu hakkında yaptığı açıklamalarında zamlı Temmuz aylıkları ile Kurban bayramı ikramiyelerinin SSK emeklileri için 17-26 Temmuz tarihleri arasında yapılacağını belirtti.

ÖDEME TARİHLERİ

Bunun yanı sıra Bakan Selçuk açıklamalarında ikramiyelerin Bağ-Kur emeklileri için 25-28 Temmuz’da hesaplara yatacağını vurguladı. Ayrıca Bakan Selçuk emekli sandığı kapsamında emekli olan vatandaşların Ağustos ayına ilişkin aylıklarının, Kurban Bayramına gelmesi nedeniyle Temmuz aylık farkının , Ağustos aylıklarının ve kurban bayramı ikramiyelerinin birlikte ödeneceğini belirtti.

Bakan Selçuk’un açıklamalarına göre Ziraat Bankasından her ayın 1-2’sinde emekli aylığı alanlara 28 Temmuz’da , 3-4-5. günlerde emekli aylığı alanların da 29 Temmuz’da ödemeler yapılacak.

BAKAN SELÇUK’UN AÇIKLAMALARI

Konu ile ilgili olarak Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarında “Çalışarak ülkemizin kalkınmasına katkı sunan, üreten, alın teri döken, ülkemizin her bir karışında emeği ve hizmeti olan emeklilerimize ikramiyelerinin hayırlı, uğurlu olmasını diliyorum. Şimdiden aileleri ile birlikte hayırlı bayramlar geçirmelerini diliyorum” ifadelerine yer verdi.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu