Ekonomi

Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2020 bayram ikramiyeleri öne çekildi mi?

Türkiye’de corona virüsü salgını nedeniyle Ramazan Bayramı ikramiyeler için ödemeler erken bir tarihte yapıldı. Şimdi 13 milyon emekli Kurban Bayramı ikramiyelerinin ne zaman hesaplarına yatırılacağını merak ediyorlar. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? 2020 bayram ikramiyeleri öne çekildi mi?

Corona virüsü salgını nedeniyle Türkiye’de hükümet vatandaşlar için çeşitli ekonomik destek paketleri hazırlamıştı. Bu kapsamda Ramazan Bayramı ikramiye ödemeleri de erkene alındı. Kurban Bayramı’nın gelmesine sayılı günler kala vatandaşlar tarafından ikramiye tarihi araştırmaları başladı. Peki, Kurban Bayramı ikramiyeleri ne zaman yatacak? Kurban Bayramı ikramiye ödemeleri de öne çekildi mi?


Bayram ikramiyeleri ne zaman yatacak?

Bu sene Kurban Bayramı 31 Temmuz tarihinde başlayacak. Bayram ikramiyelerinin öne çekildiğine dair yetkililer tarafından bir açıklama yapılmadı. Ancak ödemelerin 27-30 Temmuz tarihlerinde hesaplara yatırılması bekleniyor. 13 milyon emeklinin beklediği bayram ikramiyeleri Ramazan Bayramı’nda 1000 TL olarak yatırılmıştı. Bu nedenle Kurban Bayramı’nda da ikramiyelerin 1000 TL olarak yatırılması bekleniyor.

Kimler bayram ikramiyesi alacak?

SSK, Bağ-Kur ve emekli sandığı emeklileri

Şehit yakınları ve gaziler

Ölüm aylığı alanlar

Vazife ve harp malullüğü aylığı alan er ve erbaşlar,

Geçici köy korucuları

Şeref aylığı alanlar

Şampiyon sporcular,

Kore, Kıbrıs ve İstiklal Savaşı gazileri,

Terörden zarar görmesi nedeniyle aylık bağlanan siviller ve hayatını kaybedenlerin hak sahipleri bayram ikramiyesinden faydalanabilecekler.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu