GenelGündemYaşam

Kum fırtınası: 6 kişi yaralandı

Başkent Ankara'nın Polatlı ilçesinde kum fırtınası meydana geldi. İlçeyi devasa toz bulutu kaplarken Vali Vasip Şahin, altı kişi uçuşan parçalar nedeniyle yaralandığını duyurdu.

Başkent Ankara’nın Polatlı ilçesini kum fırtınası kapladı. İlçede göz gözü görmezken sosyal medyaya yansıyan görüntüler fırtınanın büyüklüğünü gözler önüne serdi. Vali Vasip Şahin de altı kişi uçuşan parçalar nedeniyle hafif yaralandığını duyurdu.

Saat 15.00 sıralarında başlayan kum fırtınası nedeniyle gökyüzünü toz bulutu kapladı. Özellikle Polatlı’da kum fırtınası ile birlikte gökyüzünde devasa toz bulutları oluştu. Fırtına nedeniyle zifiri karanlıkta kalan Polatlı’nın bazı yerlerinde elektrik ve telefon hatlarının kesildiği öğrenildi. Öte yandan, ev ve araçların toz içinde kaldığı, sert rüzgarların estiği görüldü.

VATANDAŞ ŞOKA GİRDİ

Cep telefonlarıyla kum fırtınasını kaydeden vatandaşların “İlk defa böyle bir şey görüyorum” ve “Bir anda geceyi yaşadık” dediği duyuldu.

Polatlı Belediye Başkanı Mürsel Yıldızkaya, CNN TÜRK canlı yayınında yaptığı açıklamada “20 dakika kadar sürdü, şu an sıkıntı yok. Elektrik, doğalgaz ve internette sorun yok. Kriz masası oluşturuldu, tedbir aldık” dedi. Ankara Valisi Vasip Şahin de, “Polatlı ve civarındaki ilçelerimizde meydana gelen şiddetli rüzgâr olayı üzerine ekiplerimizce yapılan ilk tespitlere göre havada uçuşan cisimlerden kaynaklı 6 vatandaşımız hafif yaralanmış olup şimdilik başkaca bir can ya da mal kaybına ilişkin tespit bulunmamaktadır” diye konuştu.

Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan duyuruya göre, gelecek iki saatlik periyotta Ankara’nın batı ve kuzey kesimlerinde (Polatlı, Ayaş, Beypazarı, Güdül, Kızılcahamam) sağanak ve gök gürültülü sağanak tahmin ediliyor.
Yağışların yerel olarak kuvvetli olması öngörülüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu