İzmir Haberleri

Kuluçka Merkezinden Çok Uluslu Şirketlere Uzanan Bir Hikaye

Oktay Erbey Kuluçka merkezinden uluslararası firmalara uzanan yolculuğuyla SoftwareARGE'yi anlattı

2016 yılında nüvEge Kuluçka Merkezi‘nde faaliyetlerine başlayan Ege Teknopark firması SoftwareARGE 30’a yakın çalışanıyla Türkiye’nin ilk bin listesinde yer alan kurumsal müşterileriyle çok uluslu şirketlere hizmet vererek büyümeye devam ediyor. SoftwareARGE, İzmir ve İstanbul’daki ofislerinde, Türkiye’nin ilk 1000 listesinde bulunan kurumsal müşterilerine ve çok uluslu şirketlere yurtiçi-yurtdışı İş Zekası (Business Intelligence), Makine Öğrenimi (Machine Learning), İleri Analitik (Advanced Analytics) gibi alanlarda çözüm ve hizmet sunuyor.

Kuluçka Merkezinden Çok Uluslu Şirketlere Uzanan Yolculuk

Faaliyetlerine Ege Üniversitesi Teknoloji Geliştirme Bölgesi (Ege Teknopark) bünyesinde nüvEge Kuluçka Merkezinde başlayan ve ilerleme kaydederek yerleşik Ege Teknopark firması haline gelen 2 ortaklı SoftwareARGE, kurumsal müşterileriyle çok uluslu şirketlere hizmet veriyor. Firmalar için tüm veri kaynaklarını bir araya getirerek analizini yaptıktan sonra karar almayı desteklemek amacıyla hızlı ve güvenilir raporlar oluşturabilen yazılım geliştiren SoftwareARGE‘nin ortaklarından Oktay Erbey ile bir araya gelen EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak, Erbey ve ekibini tebrik etti. Firmanın çalışma alanları üzerine bilgiler veren Erbey, çalışma arkadaşlarıyla birlikte EÜ Rektörü Prof. Dr. Necdet Budak ile bir araya geldiğinde; firmalar için tüm veri kaynaklarını bir araya getirerek analizini yaptıktan sonra karar almayı desteklemek üzere hızlı ve güvenilir raporlar oluşturabilen yazılım geliştirdiklerini söyledi.

ABD Merkezli Teknoloji Şirketleriyle İş Ortaklıkları Bulunuyor

Erbey; SoftwareARGE’nin bir markası olan DQ Türkiye’nin 2005 yılından beri bilgi teknolojileri sektöründe yer alan profesyonellerden oluşan bir ekip tarafından kurulmuş, kurumsal şirketlere üstün kaliteli çözümler ve hizmetler sunan bir teknoloji şirketi olduğuna dikkat çekti. Ardından sözlerine şöyle devam etti: “DQ Türkiye Qlik, Rapidminer gibi ABD merkezli teknoloji şirketlerinin iş ortağı. Ege Üniversitesi Teknopark yerleşkesinde geliştirdiğimiz yazılımları yurt içi ve yurt dışındaki 150’den fazla kurumsal müşteriye sunuyoruz. 2018 yılında #FITZirve2018 Geleceğin Endüstri Teknolojileri Fuarında Check-Up BPM ürünü ile birincilik ödülü aldık. 2019 yılında DQ Türkiye TİM-TEB ve Ticaret Bakanlığı’nın Türkiye’nin Girişimcileri ödül töreninde ilk 50 girişim arasına girmeyi başardık. Her geçen gün kendimizi geliştirmeyi sürdürüyoruz”.

Rektör Budak: “Teknoloji şirketlerimizle gurur duyuyoruz”

Software Arge’nin kuluçka merkezinde başlayıp yerleşik firmaya dönüşen bir başarı hikayesine imza attığını söyleyen Rektör Budak şöyle dedi: “Ege Teknopark bünyesinde, güçlü teknoloji şirketlerimiz bulunuyor. Ulusal ve uluslararası firmalara, çözüm sunan firmalarımızla gurur duyuyoruz. İki kişiyle yola çıkan SoftwareARGE bugün çalışan sayısını 30’a kadar çıkartmayı başarmış durumda. Bu başarı yoğun bir çalışmanın meyvesi. Başta Oktay Erbey olmak üzere tüm çalışanlarımızı tebrik ediyorum”.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Kapalı