Kamu

Kültür ve Turizm Bakanlığı 3 ilde istihdam etmek üzere büro işçisi alımı yapacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı 3 ilde istihdam etmek üzere büro işçisi alımı yapacak. Alımlar Mersin, Antalya ve Gaziantep illeri için gerçekleştirilecek. En az ön lisans mezunu olanlar büro işçisi kadrosuna başvuruda bulunabilecekler. İlan hakkında detaylı bilgileri öğrenmek isteyenler haberimizden ulaşabilirler.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Mersin, Antalya ve Gaziantep olmak üzere 3 ilde büro işçisi alımı yapacak. Eski Hükümlü” veya “TMY (Terorle Mücadelede Yaralanan)” olanlar arasından Ön lisans mezunları kadrolara başvuruda bulunabilecek. Başvurular Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) üzerinden en geç 6 Temmuz 2020 tarihine kadar gerçekleştirilebilecek.Başvurularda puan barajı aranmasa da adayların KPSS’ye girmiş olmaları gerekiyor. Başvuranlar arasından kadroya seçilenler ise sözlü sınav yöntemi ile belirlenecek.

Sınava Tabi Talebe İlişkin Genel Hususlar:

1) İlan şartlarını taşıyan adaylar; ilanın yayınlandığı tarihten itibaren 5 gün içinde esube.iskur.gov.tr internet adresinden “İş Arayan” linki üzerinden TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru yapabilir. Ayrıca hizmet noktalarından ve Alo 170 hattı üzerinden de başvurular yapılabilir. Son müracaat tarihi tatil gününe rastladığında başvurular takip eden ilk iş günü sonuna kadar uzatılır.

2) Başvuru başlangıç tarihleri aynı olan, aynı kamu kurum ve kuruluşunun ilanlarından sadece birine başvuru kabul edilir.

3) Önlisans ve lisans eğitim düzeyindeki eski hükümlü ve/veya terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralanan işçi ilanlarına başvurularda alt puan barajı aranmamakla birlikte, başvuracak kişilerin KPSS’ye girmiş olmaları gereklidir.

4) İlana başvuru yapacak öncelikli adaylar, başvuru yapacakları listeyi (öncelikli liste veya genel liste) başvuru esnasında işaretleyerek seçer. Başvuru süresi bittikten sonra liste değişikliği talepleri kabul edilmez.

5) KPSS’ye tabi ilanlara başvuranların puan üstünlüğüne ve öncelikli adayların ise eski tarihli belgelerden başlanmak suretiyle öncelik belge tarihlerine göre açık iş sayısının dörder katı olarak oluşturulan nihai listeler sınav yapılmak üzere talep sahibi kamu kurum ve kuruluşuna gönderilir.

6) Listelere giren adaylar, ilan şartlarına ilişkin olarak; eğitim durumu, tecrübe, öncelik durumu, mesleki belge, yabancı dil şartı vb. belgelerini ilanı veren kamu kurum ve kuruluşuna ibraz eder. Belge teslim tarihi ve yeri, ilanda ya da kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde adaylara duyurulur. Durumlarını belgeleyemeyenler veya yanlış beyanda bulunanlar listelerden çıkarılır. Listeden çıkarılan kişilerin yerine kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sıralamada yer alan diğer kişiler dâhil edilebilir. Belge teslimi ve kontrolü işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun tercihine göre sınavdan önce veya sonra yapılabilir.

7) Sınav günü, saati, yeri ve sınava katılmaya hak kazanan adaylar, işçi alımını yapacak kamu kurum ve kuruluşunun internet sitesinde duyurulacaktır. Bu duyuru, tebliğ mahiyetinde kabul edilecek, adayların adresine posta yolu ile ayrıca tebligat yapılmayacaktır.

8) Öncelik hakkına sahip olanlardan, başvuruda bulundukları ilana işverence davet edildikleri hâlde mücbir sebepler dışında icabet etmeyen, sınava katılmayan, işi reddeden veya kamuda sürekli işçi statüsünde işe yerleşenlerin öncelik hakkı ortadan kalkar.

9) Kamu kurum ve kuruluşlarının işçi taleplerine yapılan başvurularda kişilerin Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminde kayıtlı olan birinci yerleşim yeri adresi dikkate alınır. İlçe, il veya bölge düzeyinde yayımlanan işçi taleplerinin başvuru süresi içerisinde ikametini talebin karşılanacağı yere taşıyan adayların başvuruları kabul edilmez. İkamet değişikliği ile ilgili olarak, Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminden yapılan sorgulamada Nüfus Müdürlüğünde işlemin yapıldığı tescil tarihi esas alınır. İkametini talebin karşılanacağı yer içerisinde değiştiren adayların Nüfus Müdürlüklerinden alacakları Adres Bilgileri Raporunu başvuru süresi içerisinde İŞKUR birimlerine ibraz etmeleri halinde ilgili işgücü talebine başvuru yapılır.

10) Gerçeğe aykırı belge verenlerin ya da beyanda bulunanların başvurusunun geçersiz hale getirilmesi ve işe alınması işleminin iptaline ilişkin İŞKUR ile talep sahibi kamu kurum ve kuruluşlarının yasal işlem yapma hakları saklıdır.

Adayın, Önlisans (yüksekokul) mezunu olması gerekmektedir.

Personel Antalya, Mersin, Gaziantep ilinde istihdam edilecektir.

Başvurular Türkiye İş Kurumu / www.iskur.gov.tr adresinden online veya en yakın hizmet merkezinden şahsen yapılması gerekmektedir.

Başvuru Şekli, Yeri, Zamanı ve Diğer Hususlar:

Türkiye İş Kurumundan gelen listeye göre Kurumumuzda yapılacak olan sözlü sınav/mülakat sonucuna göre istihdam gerçekleştirilecek olup, sözlü sınav/mülakata ilişkin duyurular www.dosim.gov.tr/duyurular adresinde ilana çıkacaktır. Bu duyuru tebligat mahiyetinde olup, ayrıca ilgililerin adreslerine posta yoluyla tebligat yapılmayacaktır.

Sözlü mülakata girmeye hak kazandığı halde ilan edilen sınav tarihlerinde sınava katılmayan adaylar sınav hakkını kaybetmiş sayılacaktır.

Sözlü mülakatta tüm adaylar 100 (yüz) tam puan üzerinden değerlendirilecek olup, 70 puanın altında not alanlar değerlendirmeye alınmayacaktır

İLANA BAŞVURUDA BULUNMAK İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler