İzmir’de Kültür – Sanat etkinlikleri... İzmir sanata doyacak

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin sinemadan tiyatroya, konserden sergiye kadar birçok etkinliğin bulunduğu mart ayı programında sanatseverlere dolu dolu zaman geçirmeye vaad ediyor.

KÜLTÜR-SANAT 06.03.2019, 14:32 06.03.2019, 14:41
İzmir’de Kültür – Sanat etkinlikleri... İzmir sanata doyacak


İşte ilk 4 günün programı:

26.İzmir Avrupa Caz Festivali
7 MART PERŞEMBE SAAT: 20.00 Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi
Dokuz konser, bir jam session, bir sergi, bir seminer, bir film gösterisi ve atölyelerin yer aldığı programıyla İzmirlilere unutulmaz bir caz festivali yaşatacak. 
 


Barok Arp, Bach ve Oğulları 
8 MART CUMA SAAT: 20.00 Sahne Terminal · Konaklı, Izmir,
Johan Sebastian Bach sadece Barok dönemin değil, gelmiş geçmiş tüm müzik tarihinin tepe noktasında bulunuyor. Onun müziklerini ve hayatını anlamaya çalışırken, birebir eğittiği oğullarını da anlamak gerekiyor. Barok ve klasik dönemin arasında bir geçiş döneminin çocukları, bazen iki tarz arasında kalmış bazen bir tarafa yönelmişler. Yaşadıkları dönemde babalarından çok ses getirmişler müzik çevrelerinde. Bu konserde klasik müziğin üzerinde büyük etkisi olan bu bestecileri tanıyacak, hem oğulların hem de babalarının eserlerini dinleyeceksiniz.
 

Ozbi & Gülce Duru Konseri
8 MART CUMA SAAT: 21.00 Bornova Sahne · Bornova, İzmir
Ozbi ve Gülce Duru 8 Mart Cuma Akşamı Bornova Sahne'de


KARSU
8 MART CUMA SAAT: 21.30 SoldOut Performance Hall · İzmir
"New York Carnegie Hall, North Sea Jazz Festivali gibi dünyanın en önemli sahnelerinde verdiği konserlerde ayakta alkışlanan Karsu; caz, blues, soul, funk ve Türk Müziği’ni harmanlayarak kendi deyimiyle 'Karsu Müziği'ni sahneye taşıyor


Evet Ne Söylüyoduk 
8 MART CUMA SAAT: 22.00 6:45 KK Bornova · İzmir
YouTube'a yüklediği kişisel performans videoları ile kısa sürede fenomen haline gelen Evet Ne Söylüyoduk, 08 Mart akşamı 6:45 KK Bornova sahnesinde sizlerle…90'lar Türkçe Pop Fest
9 MART CUMARTESİ SAAT: 21.30 SoldOut Performance Hall · İzmir
90'ların en başarılı pop şarkıcıları Mansur Ark ve Ragga Oktay 90'lar Festivali konseptiyle SoldOut Performance Hall'da!


Publik Market 'Caz Edisyonu'
9 MART CUMARTESİ SAAT: 13.00 Edit İzmir
Publik Market, 5. kez İzmir Avrupa Caz Festivali açık etkinlikleri arasında! 2-20 Mart, 2019 tarihlerinde şehrin farklı noktalarında gerçekleşecek konserler, atölyeler ve performanslar ile festival, şehri caz'a doyuracak. Bağımsız tasarımcıların ve koleksiyonerlerin ürünlerini bulabileceğiniz Publik Market'te ise gün boyu caz esintileri duyulacak, farklı deneyimlere yer açılacak ve etkinliğe özel tatlar sunulacak. 9 Mart Cumartesi günü tüm gün Edit'teyiz, etkinliğe giriş ücretsiz.


Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars
10 MART PAZAR SAAT: 20.30 · Bostanlı Suat Taşer Açıkhava Tiyatrosu · Karşıyaka
Ülke sınırlarını aşan müzik ve şovlarıyla Ayhan Sicimoğlu & Latin All Stars sizlerle…


İzmir Modıfye Fuar Vs Eğlence
10 MART PAZAR SAAT: 18.00 · Fuarizmir Gaziemir · İzmirGöztepe - Kasımpaşa
10 MART PAZAR SAAT: 16.00 · Doğanlar Stadium · Doğanlar, Izmir,

Yorumlar (0)
35°
açık