İzmir Dünya Dans Günü'ne hazırlanıyor! İşte program

İzmir Büyükşehir Belediyesinin düzenleyeceği Dünya Dans Günü etkinlikleri meraklıları tarafından heyecan ile bekleniyor. Çağdaş, halk ve dünya danslarından oluşacak büyük gösteri Kültürpark'ta 27 - 28 nisan tarihlerinde gerçekleştirilecek.

KÜLTÜR-SANAT 26.04.2019, 11:24
İzmir Dünya Dans Günü'ne hazırlanıyor! İşte program

DÜNYA DANSLARI İZMİRİ SARACAK

İzmir Büyükşehir Belediyesi Dünya Dans Günü'nü 27 ve 28 Nisan tarihlerinde kentin farklı noktalarında düzenleyeceği etkinliklerle kutlayacak. 27 Nisan saat 19.00’da Kültürpark Çim Alan’da Nrityagram Dans Topluluğu sahne alacak. Hindistan’ın en önde gelen dans gruplarından Nrityagram, ülkelerinin en seçkin klasik dans formlarından biri olan Odissi gösterisini sunacak. Tanrılara adanmış kutsal bir ritüel olan Odissi, insan ile ilahi güç arasındaki büyülü sevgi ve birliktelikten bahsediyor.

DÜNYACA ÜNLÜ GRUPLAR İZMİR'DE...

28 Nisan’da Bayraklı Turgut Özal Rekreasyon Alanı’nda Grup Baber ve Bulerias Flamenko Dans Gösterisi, Karantina Meydanı’nda Grup Mendirek ve Happy Dans Flash Mob Gösterisi, Alsancak Vapur İskelesi’nde Grup Mimesis ve Kültürler Buluşuyor Dans Gösterisi, Konak Çim Amfi’de Grup Harman ve Dünya Dansları Mix Flash Mob Gösterisi, Bostanlı Günbatımı Seyir Terası’nda Grup Kokteyl ve Tangos Dans Gösterisi ve İnciraltı Adalet Meydanı’nda Grup Anadolu ve Vardiales Dans Gösterisi olacak. 28 Nisan’daki etkinlikler saat 18.00’de başlayacak.

Dünya Dans Günü, dans dünyasına duayenlerinden Fransız dansçı ve koreograf Jean Georges Noverre’in doğduğu 29 Nisan’da, tüm dünyada 23 yıldır kutlanıyor.

Yorumlar (0)