banner123

İzmir'de Cazın Geliri Burs oldu

Kerem Görsev ve ünlü sanatçı Fatih Erkoç’u aynı sahnede sanatseverlerle buluştuğu konserden elde edilen gelir EBSO Vakfı’nın lise ve üniversite öğrencilerine verdiği burslar hesabına aktarıldı.

KÜLTÜR-SANAT 10.03.2019, 11:52
İzmir'de Cazın Geliri Burs oldu

Ege Bölgesi Sanayi Odası Vakfı (EBSOV) Kadınlar Birliği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü etkinlikleri çerçevesinde düzenlediği etkinlikte caz sanatçısı, piyanist ve besteci Kerem Görsev ve ünlü sanatçı Fatih Erkoç’u aynı sahnede sanatseverlerle buluşturdu. Konserden elde edilen gelirin EBSO Vakfı’nın lise ve üniversite öğrencilerine verdiği burslar hesabına aktarıldığı öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi Ahmed Adnan Saygun Sanat Merkezi’nde gerçekleştirilen konserde sahne alan Kerem Görsev ile Fatih Erkoç, cazın seçkin eserlerini seslendirdi. Kerem Görsev’in piyanoya sihirli dokunuşlarının yanı sıra davulda Ferit Odman, kontrbasta Volkan Yükseler de performanslarıyla İzmirli sanatseverlerden coşkulu alkış aldı. Yaklaşık 2 saat süren konser boyunca Fatih Erkoç sesiyle olduğu kadar flüt ve piyanodaki ustalığını gözler önüne serdi. 'Blue Moon', 'Wonderful Life' gibi hafızalardan silinmeyen eserlere AASSM’yi hınca hınç dolduran İzmirli sanatseverler Kerem Görsev’in işaretiyle tempolu alkışlarla eşlik ederek enstrümanlara yeni bir ses eklemiş oldu. Konserin final bölümünde New York New York ile My Way şarkılarında coşku doruk noktasına ulaştı.

Yorumlar (0)