İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer Zülfü Livaneli ile İzmir'de Buluştu

Zülfü Livaneli ve Rengim Gökmen’in yönettiği, “Livaneli ile Sevdalım Hayat Şarkılar ve Öyküleri” adlı konser dün gece İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatrosu’nda sahnelendi. Sahneden Tunç Soyer'e seslenen Zülfü Livaneli, "Tunç Başkan gönüllerde taht kurdu." dedi. İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Soyer ise sevilen Sanatçı Livaneli'ye "Biz çok şanslıyız ki bizim memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz. Sen çok yaşa sevgili abim" cümlesiyle karşılık verdi.

KÜLTÜR-SANAT 17.10.2019, 16:34
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer  Zülfü Livaneli ile İzmir'de Buluştu

İzmir'de dün akşam Zülfü Livaneli ve Sevdalım Hayat rüzgarı esti. İzmirli'lerin Livaneli şarkılarıyla duygulu anlar yaşadığı akşamda Başkan Soyer'de hazır bulundu. İzmir Kültürpark Açıkhava Tiyatro'sunda bir konser veren Zülfü Livaneli ile Sevdalım Hayat ekibine, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer bir plaket vererek Türkiye’nin sanat hayatına yaptığı katkılarından dolayı teşekkür etti. Sahnede söz alan Başkan Soyer, Livaneli’ye “Yaşayan efsane” diye hitap etti.Livaneli Filarmoni Orkestrası eşliğinde Zülfü Livaneli şarkılarını seslendiren Teyfik Rodos, Zeynep Halvaşi ve Görkem Ezgi Yıldırım İzmirlilere unutulmaz bir gece yaşattı. Konser boyunca yaşamından kesitler sunan, Yaşar Kemal, Abidin Dino gibi Türkiye’nin ünlü sanatçılarıyla yaşadıklarını izleyicilerle paylaşan Livaneli, konseri izlemeye gelen İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’e Veda filminin çekimi sırasındaki yardımlarından dolayı da teşekkür etti."İzmir kültür sanat şehri olarak parlayacak"

Konserde İzmir'e kısa süre içinde ikinci gelişi olduğunu belirten Zülfü Livaneli, "İzmir Homeros'un şehri, siz İzmirliler her zaman aydınlığın yanında oldunuz" dedi. Sahneden Tunç Soyer'e seslenen Zülfü Livaneli, "Tunç Başkan gönüllerde taht kurdu. Tunç Soyer döneminde İzmir kültür sanat şehri olarak parlayacak, buna inancımız var" diye konuştu. Livaneli ve ekibine plaket ve çiçek hediye eden İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ise yaptığı kısa konuşmada Zülfü Livaneli’ye, "İnsanlık tarihine baktığımız zaman bir çok toplumun efsanesi var. Ama bazı toplumların efsaneleri yaşıyor, yaşayan efsaneleri var. Biz çok şanslıyız ki bizim memleketimizin yaşayan bir efsanesiyle beraberiz. Sen çok yaşa sevgili abim" diyerek seslendi.

Yorumlar (0)