Hande Soral Diriliş Ertuğrul'un karısı Zeydan olacak. Hande Soral kimdir?

Diriliş Ertuğrul dizisinde Ertuğrul Beyin yeni karısı Zeydan'ı Hande Soral Canlandıracak. Ünlü oyuncu Hande Soral, Diriliş Ertuğrul dizisinin kadrosuna dahil oldu. Halime'nin vefatından sonra Ertuğrul Bey ile evlenecek olan Zeydan'ı canlandırmaya hazırlanan Hande Soral, yeni sezonda izleyici ile buluşacak. Hande Soral kimdir? İşte Hande Soral'ın daha önce oynadığı filmler ve roller

Hande Soral Diriliş Ertuğrul'un karısı Zeydan olacak. Hande Soral kimdir?

TRT1 ekranlarının reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna Burak Özçivit'ten sonra sürpriz bir isim daha katıldı. Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonda kadroya dahil olan ünlü isim Hande Soral, sosyal medya hesabından haberi sevenleriyle paylaştı. Soral, Zeydan karakterini canlandıracağı öğrenildi.

Hande Soral kimdir?

2 Şubat 1987 yılında Bursa'da dünyaya gelen ünlü oyuncu Hande Soral, İstanbul Bilgi Ünversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun. 2008 yılında Komedi Dükkanı programına konuk oyuncu olarak katılan Soral, televizyon izleyicisi ile tanıştı. 2008-2011 yılları arasında Küçük Kadınlar adlı dizi ile seyircinin hafızasına kazınan Hande Soral, birçok dizide ve filmde yer aldı.

Hande Soral (2 Şubat 1987; İnegöl) Türk oyuncu.

2 Şubat 1987 yılında Bursa'nın İnegöl ilçesinde dünyaya geldi. Bensu ve Betirhan adından ikiz kardeşleri var ve Soral gibi oyunculuk yapıyorlar. İlkokul ve ortaokulu Bursa'da bitirdi. Lise öğrenimini yine Bursa'da olan İnegöl Turgut Alp Anadolu Lisesi'nde tamamladı. Üniversite öğrenimi için İstanbul'a geldi ve Bilgi Üniversite'sinin Psikoloji bölümünde eğitimini tamamladı.

2008 yılında Soral'ın 'Komedi Dükkanı' adlı programı izlemeye gitmesi ile tüm hayatı değişti. Tolga Çevik'in oynadığı Fırat Parlak'ın yönetmenlik yaptığı 'Komedi Dükkanı' adlı programa Çevik Soral'ı misafir olarak sahneye çıkardı.

Yönetmen Parlak Soral'ın performansını beğendi ve ona oyuncu olayı teklif etti. Bu teklif üzerine Soral'ın tüm hayat çizgisi değişti ve oyunculuğa yöneldi.

Hande Soral oynadığı filmler ve roller:

2008 Komedi Dükkanı - Kendisi - Hande Soral 2.Sezon Konuk Oyuncu, Televizyon dizisi

2008 - 2011 Küçük Kadınlar - Armağan, Başrol Oyuncusu, Televizyon Dizisi

2010 - Gecekondu Kendisi - Hande Soral Televizyon programı

2011 - Bir Günah Gibi - Figen Yardımcı Oyuncu, Televizyon dizisi

2012 - 2013 Alev Alev - Ümran Başrol Oyuncusu, Televizyon dizisi

2013 - Fatih Gevherhan Sultan Başrol Oyuncusu, Televizyon dizisi

2014 -Çalıkuşu - Azelya Yardımcı Oyuncu, Televizyon dizisi

2014 - Yılanların Öcü - Fatma Başrol Oyuncu, Televizyon dizisi

2016 - Kalbim Yangın Yeri - Leyla Başrol Oyuncu, Televizyon dizisi

2017 - Evlat Kokusu - Zeynep Başrol Oyuncu, Televizyon dizisi

YORUM EKLE