Game of Thrones'un kanalı hacklendi

ABD'nin önde gelen televizyon kanallarından HBO'nun dosyalarını ele geçiren bilgisayar korsanları, kanalın dizilerinin ve özel dosyalarının yayımlanmaması için milyonlarca dolar fidye istedi.

KÜLTÜR-SANAT 08.08.2017, 12:50
Game of Thrones'un kanalı hacklendi

"Mr. Smith" kod adıyla HBO Üst Yöneticisi Richard Plepler'a atfen bir  video yayınlayan bilgisayar korsanları, istedikleri fidyenin 3 gün içinde  ödenmesini, aksi takdirde çaldıkları 1,5 milyon terabaytlık HBO yapımlarını ve  özel şirket verilerini internetten yayımlama tehdidinde bulundu.

"Sanal ortamda 6 aylık maaşlarının" yatırılmasını talep eden  korsanlar, korsanlık işinden yılda 12 ila 15 milyon dolar kazandıklarını savundu.

Korsanların ele geçirdiğini ileri sürdüğü belgeler arasında, kanalın  ünlü yapımı Game of Thrones'un (Taht Oyunları) yayınlanmamış bölüme ait  senaryonun, HBO'nun Başkan Yardımcısı Leslie Cohen'in e-posta yazışmalarının yer  aldığı belirtildi.

Korsanlar ayrıca Game of Thrones'da rol alan Peter Dinklage, Lena  Headey ve Emilia Clark gibi oyuncuların şahsi telefon numaraları ve e-posta  adreslerini ele geçirdiklerini de savundu.

HBO'dan yapılan açıklamada, e-posta sistemlerinin tamamına  sızılmadığı, polis ve siber güvenlik uzmanlarıyla yakın iş birliği içinde  soruşturma sürecinin devam ettiği kaydedildi.

  

Yorumlar (0)