Fotoğrafçı Nafiz Emre Konuralp, Alaçatı ‘da Fotoğraf Topluluğu Kurdu

Alaçatı ‘da yaşayan profesyonel fotoğraf sanatçısı Nafiz Emre Konuralp, hem bölgedeki fotoğrafseverleri bir araya getirmek hemde fotoğraf açısından çok zengin bir dokuya sahip olan bölgeyi ülke genelinde ve yutdışında fotoğrafçılık ile ilgilenenlere tanıtmak amacı ile Alaçatı Fotoğraf Topluluğu ‘nu kurdu.

KÜLTÜR-SANAT 25.02.2019, 16:33 25.02.2019, 16:41
Fotoğrafçı Nafiz Emre Konuralp, Alaçatı ‘da Fotoğraf Topluluğu Kurdu

Özellikle sosyal medya platformu Instagram ‘daki profili ile çok popular olan, Türkiye genelinden ve dünya genelinden yüz binlerce takipçisi ile gezdiği bölgelerde çektiği fotoğrafları ve deneyimleri paylaşan fotoğrafçı bu topluluk bünyesinde düzenlenecek eğitimler, atölye çalışmaları, uygulama çekimleri, söyleşiler ve sergiler ile Alaçatı ve Çeşme genelindeki güzellikleri, doğal ve tarihi yapıyı daha geniş kitleler ile paylaşabilir hale getirmeyi hedefliyor.

Topluluğun kurucusu Nafiz Emre Konuralp, fotoğrafçı olmanın yanı sıra Alaçatı ‘ya yerleşmeden önce uzun yıllar Eskişehir ‘de yaşamış ve Tepebaşı Belediyesi Özdilek Sanat Merkezin ‘de uzun yıllar boyunca fotoğrafçılık eğitimleri vermiş, çok sayıda fotoğraf atölyesi, söyleşi ve fotoğraf gezisi düzenlemiş bir bir fotoğraf eğitmeni. Genç nüfusun yoğun olarak yaşadığı şehirde 5 yıl boyunca yaklaşık 1000 kişiye temel fotoğrafçılık eğitimi vermiş ve 20 ‘nin üzerinde eğitim amaçlı fotoğraf gezisi düzenlemiş.

Nafiz Emre Konuralp, topluluğun düzenleyeceği fotoğrafçılık seminerleri, atölye çalışmaları, uygulama çekimleri gibi eğitim programlarının tüm Türkiye ‘den ve dünya genelinden fotoğrafçılık ile ilgilenenlerin katılımına açık olacağını, bölge dışından gelenlerin konaklama ve ulaşım gibi ihtiyaçları konusunda da yardımcı olunacağı bilgisini veriyor. Ayrıca Alaçatı ve çevresinde çekilen fotoğraflardan oluşan sergiler açarak bölgenin tanıtımına katkıda bulunulması hedefleniyor.

Topluluğun her yaştan fotoğraf tutkununa açık olduğunu, Çeşme ‘de ikamet eden tüm fotoğrafçıların topluluğa üye olabileceğini ve topluluk bünyesinde yürütülen faaliyetlerde görev alabileceğini belirten Nafiz Emre Konuralp ayrıca etkinliklerin duyurulabilmesi için www.alacati-fot.com adresli bir web sitesinide yayına hazırladıklarını, topluluğun sosyal medyayı da etkin şekilde kullanmayı hedeflediğini belirtiyor.

Toplulupun kurucusu fotoğrafçı Nafiz Emre Konuralp ‘in paylaşımlarını resmi Instagram www.instagram.com/nafiz.emre adresinden takip mümkün. Sanatçıya ayrıca resmi web sitesi www.nafizemrekonuralp.com adresinde de ulaşmak mümkün.

Yorumlar (0)