Diriliş ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni sezon başlama tarihi belli oldu mu?

2018 Eylül yeni sezon Diriliş Ertuğrul dizisi ne zaman başlayacak. Yeni sezon öncesi geri sayım sürerken internette dizi ile ilgili aramalara başlayan izleyiciler Diriliş Ertuğrul yeni sezonu ne zaman başlıyor? Ünlü oyuncu Hande Soral Diriliş Ertuğrul'da Zeydan'ı canlandıracak. Diriliş Ertuğrul 5. sezon hangi gün başlıyor? Diriliş Ertuğrul'da Ertuğrul Bey ölecek mi? Yeni kadroda kimler var? Osman Gazi - Osman Bey kim olacak? Osman Gazi'yi Burak Özçivit mi canlandıracak? gibi sorularına cevap arıyor. İşte yaşanan son gelişmeler ışığında Diriliş Ertuğrul ile ilgili ayrıntılar....

Diriliş ne zaman başlayacak? Diriliş Ertuğrul yeni sezon başlama tarihi belli oldu mu?

Milyonlarca izleyicinin severek takip ettiği Diriliş Ertuğrul'da yeni sezon heyecanı başladı. İzleyiciler yeni sezonda Ertuğrul Bey'in ölüp ölmeyeceğini merak ederken 5. sezonun ne zaman başlayacağına dair de araştırmalar yapıyor. Peki Diriliş Ertuğrul yeni sezon ne zaman başlıyor? Diriliş Ertuğrul'da neler olacak? Osman bey karekterini kim oynayacak? İşte detaylar....

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN SEZON FİNALİNDE NELER OLDU?
Ertuğrul Bey, Ögeday Han'a tabi olmayı kabul etmiş ve Ögeday, beklenmedik bir şekilde Ertuğrul'dan Selçuklu'nun sultanı olmasını istemişti. Almıla ise Hayme'nin gözünde iyice yer edinmiş ve artık obaya yerleşmişti. Moğol karargâhında ise Ögeday Han'ın beklenmedik bir şekilde ölümü herkesi sarsmıştı. Ertuğrul, bunun üzerine gelen tehlikeyi sezmiş ve karargâhtan kaçmıştı. Böylece Ertuğrul ve onun peşine düşen Noyan arasında amansız bir kovalamaca başlamıştı..

Günalp ise Moğol casuslarını yakalamış ve konuşturmayı başarmıştı. Turgut ve Bamsı, Almıla'nın aslında Noyan'ın kardeşi Alangoya olduğunu öğrenmiş ve bunu Ertuğrul'a söylemişlerdi. Bunun üzerine hep birlikte dörtnala Kayı Obası'na doğru yola koyulmuşlardı… Ertuğrul ve alplar, Noyan'dan yakasını kurtarıp sağ salim Kayı Obası'na gelebilecekler mi? Osman'ı öldürmek için harekete geçen Almıla, Osman'a zarar vermeden Ertuğrul ve alplar onun cezasını kesmeyi başarabilecekler mi? Ögeday'ın ölümünden sonra Noyan nasıl bir hamle yapacak? Soruların cevabı yeni sezonda... Söylentilere göre yeni sezonda Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman bey ön planda olacak ve onun yaşadıkları izleyicilere sunulacak..

DİRİLİŞ ERTUĞRUL'UN YENİ SEZONU NE ZAMAN BAŞLAYACAK?
Diriliş Ertuğrul'un heyecanla beklenen yeni sezonunun başlayacağı tarih hakkında henüz bir açıklama yok ancak sevilen dizi geçtiğimiz sezona Ekim ayında başlamıştı. Bu nedenle dizinin yine aynı tarihlerde başlayabileceği tahmin ediliyor.

OSMAN GAZİ'Yİ KİM CANLANDIRACAK?

Bu sezon Ertuğrul Gazi'nin oğlu Osman Gazi'yi kimin canlandıracağı da merak konusu olmaya devam ediyor. Bazı söylentilere göre Osman Gazi'yi Burak Özçivit canlandıracak..

OSMAN GAZİ KİMDİR?
Osmanlı Devleti'nin kurucusu olan Osman Gazi, 1258'de, Söğüt'te doğdu. Babası Ertuğrul Gazi, Annesi Halime Hatun'dur. Osman Gazi, uzun boylu, yuvarlak yüzlü, esmer tenli, ela gözlü ve kalın kaslıydı. Omuzları arası oldukça geniş, vücudunun belden yukarı kısmı, aşağı kısmına oranla daha uzundu. Başına kırmızı çuhadan yapılmış Çağatay tarzında Horasan tacı giyerdi. İç ve dış elbiseleri geniş yenliydi.

Osman Gazi değerli bir devlet adamıydı. Dürüst, tedbirli, cesur, cömert ve adalet sahibiydi. Fakirlere yedirip, onları giydirmeyi çok severdi. Üzerindeki elbiseye kim biraz dikkatlice baksa, hemen çıkartıp ona hediye ederdi. Her ikindi vakti, evinde kim varsa onlara ziyafet verirdi.

Osman Gazi, 1281 yılında Sögüt'te, Kayı Boyu'nun yönetimine geçtiğinde henüz 23 yaşındaydı. Ata binmekte, kılıç kullanmakta ve savaşmakta çok ustaydı. Aşiretin ileri gelenlerinden, Ömer Bey'in kızı Mal Hatun ile evlendi ve bu evlilikten ileride Osmanlı Devleti'nin başına geçecek olan oğlu Orhan Gazi doğdu.

Sögüt'te temelleri atılan, altı yüzyıllık bir tarih diliminde ve üç kıtada hüküm sürecek olan Osmanlı Devleti'nin kurucusu Osman Gazi, 1326'da Bursa'da Nikris (goutte) hastalığından öldü.

DİRİLİŞ ERTUĞRUL DİZİSİ 5. SEZON FRAGMANI

Dizinin fragmanı henüz TRT1 tarafından yayınlanmadı. Yayınlandığında haberimize eklenecektir.

ERTUĞRUL GAZİ TARİHTE NE ZAMAN VE NASIL ÖLDÜ?

Ertuğrul Gazi, yöneticiliği döneminde aşiretinin nüfusunun az olmasından dolayı barış merkezli, tedbirli ve ihtiyatlı bir siyaset izledi. Çevresinde bulunan Türkmen beylikleri ve Bizans (İnegöl-Karacahisar-Bilecik) tekfurlarıyla daima iyi geçinip onların durumlarını ve siyasi şartları gayet iyi değerlendirerek başında bulunduğu aşiretini ve idaresi altında yaşayanları sulh ve sükûn içinde yaşattı. Ertuğrul Gazi, emri altındaki topraklarda yaşayan halk tarafından çok sevilen ve sayılan bir kişiydi. Söğüt'teki Hıristiyan tebaası da Ertuğrul Gazi'yi yürekten seviyor ve sayıyordu. Yurt tuttuğu bölgede huzur ve güveni sağladı. Ertuğrul Gazi, 1281 senesinde 93 yaşlarında iken Söğüt'te vefat etti.

Ünlü oyuncu Hande Soral Diriliş Ertuğrul'da Zeydan'ı canlandıracak

TRT1 ekranlarının reyting rekortmeni Diriliş Ertuğrul'un kadrosuna Burak Özçivit'ten sonra sürpriz bir isim daha katıldı. Diriliş Ertuğrul'un yeni sezonda kadroya dahil olan ünlü isim Hande Soral, sosyal medya hesabından haberi sevenleriyle paylaştı. Soral, Zeydan karakterini canlandıracağı öğrenildi.

Hande Soral kimdir?

2 Şubat 1987 yılında Bursa'da dünyaya gelen ünlü oyuncu Hande Soral, İstanbul Bilgi Ünversitesi Psikoloji Bölümü'nden mezun. 2008 yılında Komedi Dükkanı programına konuk oyuncu olarak katılan Soral, televizyon izleyicisi ile tanıştı. 2008-2011 yılları arasında Küçük Kadınlar adlı dizi ile seyircinin hafızasına kazınan Hande Soral, birçok dizide ve filmde yer aldı.

.

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2018, 13:13
YORUM EKLE
YORUMLAR
R~E~İ~S
R~E~İ~S - 5 ay Önce

Engin Altan Düzyatan Osman Gazi'nin yerine de olmalı bence

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Engin Altan Düzyatan Osman Gazi'nin yerine de olmalı bence

Takipciyim
Takipciyim - 5 ay Önce

Osmangaziyi de engin bey oynamalı yada ibrahim çelikkol

Ömerfaruk
Ömerfaruk - 5 ay Önce

Engin altan düzyatan oynamalı osman gazi rolünü kılıçla arasında kuvetli bir bağ var ustaca oynuyor hakkını veriyor burak ozcivit osman gazi rolüne yavaş gelir

Muhammed çeçen
Muhammed çeçen - 5 ay Önce

Bu dizinin fanatiğiydim burak özçiviti duyunca trt kanalını sildim osman bey bu çocuk canlandıramaz rol kabiliyeti yok yazıklar olsun yapımcıya

ddd
ddd @Muhammed çeçen - 5 ay Önce

katılıyorum kım o ya

Mehmet
Mehmet - 5 ay Önce

Burak özcivit osman gazi rolüne biraz daha yavaş gelir. Geçenlerde bir savaş sahnesinde kılıcı sallaması amatörceydi. Diriliş ertugrulun ilk dövüş sahnesinde tam bir savaşcı edası var. Adam kılıç ustası maşAllah

Sinan Â.
Sinan Â. - 5 ay Önce

Lan çoğunuz Engin Altan diyonuz da Engin Altan ın istediğini nerden biliyonuz .Hem Engin Altan osman'ı oynarsa dizi hareketsiz hep belli kadro olan sıkıcı bi dizi olur . En iyi kararı almışlar . İzlemeyen izlemesin ama Engin Altan'ın osman'ı oynaması diziyi sıkıcı yapar .

Ahmet
Ahmet - 5 ay Önce

Engin altan düzyatan oynamalı osman gazi rolünü kılıçla arasında kuvetli bir bağ var ustaca oynuyor hakkını veriyor burak ozcivit osman gazi rolüne yavaş gelir