08 Eylül 2018 Cumartesi 21:36
1965 yapımı Taçsız Kral filminde Metin Oktay'a ya ben ya Galatasaray diye sorup Galatasaray cevabını alan oyuncu kimdir?

ATV ekranlarında yayınlanan en çok izlenen bilgi programı Kim Milyoner Olmak İster yarışmasında çıkan sorunun ardından TV izleyicileri yarışmadaki soruların cevaplarını merak ederek internette araştırıyor. Kim Milyoner Olmak İster'de sorulan sorusunun cevabını merak edenler için Kim Milyoner olmak ister son soruların cevapları anlık olarak haberimizde yer almaktadır. 

Milyoner Yarışması Son Soru: 1965 yapımı Taçsız Kral filminde Metin Oktay'a ya ben ya Galatasaray diye sorup Galatasaray cevabını alan oyuncu kimdir?

A -  Gönül yazar 

B -  Belgin Doruk

C -  Ajda pekkan - DOĞRU CEVAP

banner505
D -  Filiz Akın

Doğru Cevap: Ajda Pekkan

Galatasaray ve Milli takımın efsane ismi Metin Oktay‘ın oynadığı 1965 yılı yapımı Taçsız Kral filmi. Filmin yönetmeni Atıf Yılmaz yapımcısı Ertem Eğilmez Ses dergisine verdiği demeçte. Taçsız Kral filminin, Metin Oktay’ın hayat hikâyesi olup olmadığı konusunda çok net değildir ancak film Metin Oktay‘la özdeşleşir ki lakabı da budur zaten (Pele de aynı lakaba sahiptir o yıllarda).

Ertem Eğilmez verdiği demeçte filmn konusu ve Metin Oktay ilişkisi sorulduğunda; “Tam değil. Olaylar.. Metin Oktay’ın gerçek hayatına benzeyebilir. Hatta, belki de herhangi bir futbolcunun hayatına uydurulabilir. İsim yapmış klas bir futbolcunun kadınlar arasında geçirdiği bir dönem vardır. Bu dönem her futbolcunun hayatının rengidir.” demiştir. İlginçtir filmin jeneriğinde de Ertem Eğilmez değil Arslan Barutçuoğlu yazmaktadır.

Yönetmen:  Atıf Yılmaz
Senaryo: Safa Önal
Operatör: Mahmut Demir
Yapım: Arzu Film / Ertem Eğilmez

Oyuncular:
Metin Oktay,
Gönül Yazar, Ajda Pekkan,
Ayten Kaçmaz (Gökçer),
Erol Taş, Hülya Demir,
Küçük Yıldız: Can Tengizman

Konu:  
1952 yılında Damlacık Spor, Yün Mensucat ve 1954’te İzmir’deki son kulübü İzmirspor.
1955. Galatasaray. Başarı dolu yıllar; Gol krallıkları; ‘Ağları Yırtan Gol’ (10 Haziran 1959); Şöhret; 1961 yılında Bir yıl Palermo kulübünde futbol ve Tekrar Galatasaray. 1968-69 sezonu sonunda, 23 Ağustos 1969 tarihinde İnönü Stadyumu’nda Galatasaray ile Fenerbahçe arasında oynanan ve 1-1 sonuçlanan jübile maçıyla futbolculuk kariyerini noktaladı… Filmde onun spor yaşamının 1965’e kadar ki kısmı anlatılıyor…

Son Güncelleme: 08.09.2018 22:07