İzmir HaberleriPolitika

Küçük hayranını makam arabasında uyuttu

Yerel seçimlerde İzmir Konak Belediye Başkan Adayı olarak seçim kampanyasını sürdüren Ceyda Bölünmez Çankırı’nın saha temaslarında objektiflere yürekleri ısıtan bir görüntü yansıdı. 4 yaşındaki minik Ebrar Meryem Orhan bir an olsun yanından ayrılmadığı Çankırı’yı önce öpmelere doyamadı, gece boyunca da kucağından inmedi. Annesini bırakarak tüm programlara eşlik eden küçük kızın minik bedeni uykusuzluğa yenik düşünce Çankırı programlarını yarıda kesti ve Meryem’i kucağında uyutarak ailesine teslim etti.

31 Mart Pazar günü yapılacak olan yerel seçimlere sayılı günler kala adayların seçim kampanyaları da ivme kazandı. Kentleşme oranının yüksek olduğu büyükşehirlerde saha temaslarının mesaisi ikiye katlanırken zaman zaman ortaya çıkan renkli görüntüler de yüzleri güldürdü. 4 Yaşındaki Minik Meryem’de, AK Parti Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı’ya olan sevgisiyle hem güldürdü hem de yürekleri ısıttı. Toros Sosyal Tesisler ’de düzenlediği iftar programı sonrasında vatandaşlarla sohbet eden Çankırı, yanına gelen minik Meryem’i geri çevirmeyerek küçük kıza oyuncak verdi. Bu sırada Çankırı’yı öpmelere doyamayan minik Meryem, gece boyunca da Çankırı’nın kucağından inmedi. Teşekkür konuşması için sahneye davet edilen AK Parti Konak Adayı Çankırı’yı burada da yalnız bırakmayan Meryem, veda sırasında göz yaşları içinde ‘Ceyda teyzemle kalacağım’ diyerek ağladı. Durumu fark eden Çankırı da annesine gitmek istemeyen Meryem’i sakinleştirdi ve kalan programları küçük kızla birlikte sürdürdü.

Hamza Dağ’la poz verdi Çankırı’nın Elini Bırakmadı

Ardından AK Parti İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hamza Dağ’ın katılım sağladığı Balkan Göçmenleri buluşmasına Çankırı’yla aynı araçta ve kucağından gelen küçük Meryem, sahnede Hamza Dağ ile poz verdi.

Kucağında uyuttu

Yoğun ve yorucu programların ardından minik bedeni yorgun düşen 4 yaşındaki Meryem uykusu gelince Çankırı’nın kucağında uykuya daldı. Kalan programlarını yarıda kesen Çankırı, küçük kızı ailesine teslim etti.

“Şaşkınım!”

Yaşadıkları karşısında şaşkınlığını gizleyemediğini aktaran Konak Belediye Başkan Adayı Ceyda Bölünmez Çankırı da, “Meryem tüm gece boyunca ne kucağımdan ne de yanımdan ayrıldı. Küçücük elleriyle yüzümü ve saçlarımı okşadı. Asıl o enerjisiyle beni kendisine hayran bıraktı. Bir çocuk annesini bırakarak sadece ekranlarda ya da broşürlerde, afişlerde gördüğü birine karşı nasıl bu kadar yakınlık hisseder gerçekten şaşkınım. Ama Meryem gibi tüm çocuklarımız bizim evlatlarımız. Ben de iki çocuk annesiyim ve çocuklar o kadar saf ve temiz ki gerçek samimiyeti anlayacak kadar da güçlüler. Geleceğin Türkiye’sinde her şeyden önce bir anne olarak sonrasında da bu milletin bir sözcüsü olarak çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
Anne Fatma Orhan ise kızının fırsat buldukça Çankırı’nın videolarını izleyerek onu öptüğünü dile getirdi.