EkonomiGenelGündemPolitika

Kritik toplantı bugün yapılacak: Emekli ikramiyeleriyle ilgili açıklanacak…

Cumhurbaşkanlığı kabinesi bugün Beştepe’de Kabine Toplantısı düzenlemek için bir kere daha toplanıyor. Gündeme yönelik siyasi ve ekonomik ve gelişmelerin görüşüleceği toplantının ana maddelerinden birinin emeklilere verilecek 2022 emekli bayram ikramiyeleri olması bekleniyor. İşte detaylar…

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi bugün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan başkanlığında toplanacak. Gündemde ekonomiden dış politikaya birçok kritik başlık bulunuyor. Kabinede, Rusya’nın Ukrayna’ya 24 Şubat’ta başlattığı saldırıyla ilgili son durum ele alınacak. Türkiye’nin iki liderin bir araya gelmesi ve savaşın sonlandırılması için yürüttüğü diplomatik çabalar ele alınacak.

KRİTİK GÜNDEM: EKONOMİ

Kabinenin bir diğer önemli gündemi ise ekonomideki gelişmeler olacak. Enflasyonla mücadele kapsamında atılacak adımların ele alınacağı kabinede, stokçuluk, fahiş fiyat artışları, temel gıda ürünleri üzerinde yapılan manipülasyonlar ve bunlara karşı alınan tedbirler gözden geçirilecek. Ayrıca sahada yapılan denetimler konusunda bakanların sunum yapması bekleniyor. Bir süredir tartışılan emeklinin bayram ikramiyesine zam konusunun da kabinede gündeme gelebileceği belirtiliyor.

KARADENİZ GAZI

Kabinenin bir diğer önemli gündemi ise Rusya-Ukrayna savaşının ardından dünyanın gündeminde ilk sıraya oturan enerji olacak. Karadeniz gazının geçişini sağlayacak vanaların taşınmasına devam edilirken, Doğu Akdeniz’deki son durum da ele alınacak.