GündemKamu

Kredi kullanacak olanlar dikkat! Faiz ödenmeyecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan kararda Halkbankası’ndan kredi kullanacak olan esnaf ve sanatkârlara müjdeli haber geldi. Alınan karar göre Halbankası’ndan kredi çekecek olan esnaf ve sanatkârlara krediye ilişkin faizde kolaylık sağlandı. Yayımlanan karara göre Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından faizlerin karşılanacağı bildirildi.

BAKANLIK TARAFINDAN KARŞILANACAK

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla bugün Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre, Esnaf ve sanatkârlara, Halk Bankası tarafından verilen krediye ilişkin faizde kolaylık sağlandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla yayımlanan ve yürürlüğe giren karara göre, esnaf ve sanatkârlara önceki yıllarda kullandırılıp bakiyesi 2021 yılına devrolan krediler için faiz tahakkuk tarihlerinde bankanın kooperatif kredilerine özgü kaynak maliyetini dikkate alarak belirlediği cari faiz oranları ile günümüzdeki faiz oranları arasında fark olması halinde esnaf aleyhine tahakkuk eden ilave faiz tutarı 31/12/2021 tarihine kadar Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından karşılanacak.