EkonomiKamu

Kredi kartı borcu olanlar dikkat: 3 ay boyunca erteleyebileceksiniz!

Vakıfbank duyurdu. Vakıfbank kredi kartı olan vatandaşlara 12 aya kadar taksitlendirme ve 3 aya kadar erteleme imkanı sunduğunu açıkladı. Vakıfbank’tan alınan bilgilere göre ekstrelerinizi aylık %1,80 faiz oranı ile 3 aya kadar erteleyebilir, 12 aya kadar taksitlendirebilme imkanı sunulacak.

KAMPANYA DETAYLARI AÇIKLANDI

Ekstre erteleme hizmetinden, son dönem ekstre hesap kesim tarihi ile son ödeme tarihinden en geç 1 gün öncesine kadar, talep edilmesi durumunda faydalanabilirsiniz. Bu hizmetten yararlanmak için talepten en geç 1 gün öncesinde, ekstrenin en az asgari tutarının ödenmiş olması gerekmektedir.

Yasal mevzuat gereği, bireysel kredi kartlarıyla gerçekleştirilecek telekomünikasyon, doğrudan pazarlama ile ilgili harcamalar, yurt dışında yapılan harcamalar, çok katlı mağaza, yemek, gıda, alkollü içecek, akaryakıt, kozmetik, ofis malzemesi ile hediye kart, hediye çeki ve benzeri şekillerde herhangi somut bir mal veya hizmeti içermeyen ürünlerin alımlarında taksitlendirme uygulanmamaktadır. Yasa gereği taksit sayısı üst sınırı bulunan sektörlerden yapılan işlemlerin yer aldığı ekstre borcuna, üst sınır kadar taksit yapılabilecektir.

Ekstrenizde yer alan vade farklı taksitli işlemler, peşine taksit, işlem erteleme, taksitli nakit avans ve yapılandırma işlemlerine (Anapara, faiz/vergi) erteleme yapılmamaktadır.

Ekstre erteleme hizmetine başvurunuz sırasında, işlem gerçekleştireceğiniz kredi kartınızın normal, iptal veya kayıp statüde olması gerekmektedir.

Ekstre erteleme hizmetinden yapılandırmalı kartlar yararlanamamaktadır.

Ekstre erteleme işlemleri sadece TL ekstreleri için yapılabilir.

Ekstre erteleme işleminden kart bazında yıl içinde en fazla 9 kez, ardışık en fazla 9 kez faydalanabilirsiniz.

Ekstre erteleme hizmetinden bir dönem ve üzeri gecikmesi olan müşterilerimiz yararlanamayacaktır.

Ekstre erteleme yapılmış ekstre için tekrar talep alınamamaktadır.

Ekstre erteleme işlemlerini VakıfBank Mobil, İnternet Bankacılığı, 08502220724 Çağrı Merkezi, Şubeler veya SMS kanalıyla talep edebilirsiniz. SMS kanalıyla ertelemek için ERTELE; taksitlendirmek için TAKSİTLENDİR yazıp, kartınızın son 6 hanesini ve istediğiniz vade sayısını ekleyerek 5724’e gönderebilirsiniz.

Katılım için gönderilen kısa mesaj tüm operatörlerin kendi tarifeleri üzerinden 1 kısa mesaj olarak ücretlendirilecektir.

Ekstre erteleme işlemlerinizin aynı gün iptalini gerçekleştirebilirsiniz.

Erken kapama işlemi, erteleme yapıldıktan en az 1 gün sonra yapılabilmektedir. Erken kapama yapıldığında vadesi geçen ertelemeler için uygulanan faiz geri ödenmeyecektir. 1 dönem yapılan ekstre erteleme içi erken kapama yapılamamaktadır.

Ekstrenizin ertelenemeyen borç tutarını, Şube ve 08502220724 Çağrı Merkezi aracılığıyla öğrenebilirsiniz. Ekstrenizden kalan ertelenemeyen borç tutarıyla ilgili ayrıca Bankamızın bilgi verme sorumluluğu bulunmamaktadır.

Alışverişin gerçekleştirildiği iş yerinin sistemde kayıtlı sektör bilgisinin doğru olmasının sorumluluğu iş yerine aittir.

VakıfBank hizmeti dilediği zaman durdurma ve/veya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.