Kamu

KPSS şartsız en az ilkokul mezunu 92 büro memuru alımı yapılacak!

Türkiye’de en çok araştırılan mesleklerden biri de büro memurluğu. Büro memuru olmak isteyen vatandaşlara güzel haberi ise Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) verdi. İŞKUR üzerinden en az ilköğretim mezunu 92 büro memuru alımı yapılacağı öğrenildi. KPSS şartı gerekmeyen alımlar farklı şehirler ve şirketler için gerçekleştirilecek. İşte ilanlar detaylar…

Türkiye’de vatandaşlar corona virüsü salgını sürecinde de iş arayışlarına devam ediyorlar. İş arama platformları üzerinde büro memurluğu ilanlarını araştıran vatandaşlar için İŞKUR 92 kişilik alım ilanları yayınladı. Özel şirketler ve kamu kurumları tarafından yayınlanan ilanlarda KPSS şartı aranmıyor. Ancak ilanlara göre kurumların özel şartları değişebiliyor.

Büro Memurluğu Genel Başvuru Şartları

İlanlara başvuru yapacak olan adayların pozisyonlara göre belirlenen özel şartlara haiz olmaları gerekiyor. Ancak adayların genel şartlara da haiz olması gerekiyor. İşte adaylarda aranan genel şartlar:

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak,

Türkiye İş Kurumu ‘na kayıtlı olmak,

Büro içindeki araç ve gereçleri kullanabilecek,

Telefondan randevuları ayarlayabilecek , planlayabilecek.

Yoğun çalışma temposuna ayak uydurabilecek olmak.

Ekip çalışmasına uygun ve uyumlu,

Diksiyonu düzgün dış görünüşüne özen gösteren

Başvuru Detayları

İlana başvuru yapacak olan adaylar aşağıdaki link üzerinden ilanların bulunduğu sayfaya yönlendirilecek ve burada CTRL+F ile arama yapıp büro yazarak ilanların detaylarına ulaşabilirler.

Başvuru Yapmak İçin Tıklayınız.