Eğitim

KPSS başvurularında sona gelindi! İşte son tarih ve başvuru ekranı

Bu sene memur olmak isteyen binlerce vatandaş tarafından KPSS araştırmaları yapılıyor. 30 Haziran tarihinde başlayan KPSS başvurularında sona gelindi. Peki, adaylar en son ne zaman başvuruda bulunabilirler.

Kamu kurumlarında çalışmak isteyen vatandaşlar ÖSYM tarafından yapılacak KPSS açıklamalarını takip ediyorlar. Bu sene corona virüsü salgını nedeniyle sınavın ne zaman yapılacağı ve başvuruların ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. ÖSYM lise, önlisans ve lisans düzeyleri için tarihleri açıkladı. 30 Haziran tarihinde başlayan lisans başvurularında sona gelindi. Adayların 13 Temmuz saat 23.59’a kadar ais.osym.gov.tr adresinden başvurularını tamamlamaları gerekiyor.

KPSS son başvuru ne zaman?

KPSS lisans başvuruları 30 Haziran – 13 Temmuz tarihleri arasında,

KPSS önlisans başvuruları 21 Ağustos-2 Eylül tarihleri arasında,

KPSS Ortaöğretim başvuruları 15-30 Eylül tarihleri arasında,

KPSS Öğretmenlik Alan Bilgisi (ÖABT) başvuruları ise 30 Haziran-13 Temmuz tarihleri arasında başvurular alınacaktır.
KPSS geç başvuru tarihi ise 22 Temmuz’da olarak belirlendi.

KPSS sınav ücretleri ne kadar?

KPSS sınavına girmek isteyen adayların oturum başına 80 TL ödeme yapmaları gerekiyor. Ödemeler, Akbank, Albaraka Türk Katılım Bankası, Finansbank, Kuveyt Türk Katılım Bankası ve ING Bank kullaranak tüm şubeler, ATM ve internet bankacılığı kullanarak, Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.) ve ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) ile yapılabilir.

BAŞVURU EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ. 

İlgili Makaleler