Gündem

Koronavirüsün mutasyon uğramasıyla yeni yasaklar gelecek mi? Kritik saat belli oldu!

Çin’in Vuhan kentinde ortay çıkan koronavirüs salgını tüm dünyada büyük bir savaş haline gelirken İngiltere’de koronanın mutasyon uğramış türü tüm ülkelerde korkuya neden oldu. Koronavirüsün mutasyon uğraması üzerine yeni yasaklar uygulanacak mı? İşte Türkiye’nin beklediği kritik Bilim Kurulu Toplantısının detayları….

KRİTİK SAAT BELLİ OLDU

Koronavirüs Bilim Kurulu toplantısı Sağlık Bakanı Koca’nın başkanlığında bugün 17.00’de gerçekleşecek. Toplantı sonrasında saat 19:00’da Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca basın açıklaması yapacak. Artan vaka sayısı sonrası alınan tedbirler ve kısıtlamaların korona bilançosuna yansımasının ele alındığı toplantılarda bugün ise gündem dünyayı diken üstünde tutan mutasyon olacak.

MUTASYON ANA GÜNDEM MADDESİ

İngiltere’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm ülkeleri çeşitli önlemler almaya iten koronavirüsün mutasyona uğramış türü; Bilim Kurulu toplantısında ele alınacak. Mutasyona uğrayan türün Türkiye’de görülüp görülmediği, aşının bu yeni durum karşısında etkili olup olmayacağı konuşulacak. Ayrıca yeni tedbirler de masanın gündeminde yer alacak.

Öte yandan ülkemize gelecek Çin aşısıyla ilgili son gelişmeler ve yerli aşı üretiminde yaşanan gelişmeler de toplantının gündem maddelerinden biri olacak.