Gündem

Koronavirüsü nedeniyle İsviçre’de iki, Fransa’da dört Türk vatandaşı öldü!

Alınan bilgilere göre Çin'in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayıldı. İsviçre’de koronavirüs yüzünden iki Türk vatandaşı koronavirüsü yüzünden hayatını kaybederken Fransa’da ise 4 Türk vatandaşı daha hayatını kaybetti.

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan koronavirüsü tüm dünyaya hızla yayılmaya devam ediyor. Türkiye’de koronavirüsü yüzünden 37 kişi hayatını kaybederken İsviçre’de 2 türk vatandaşı Fransa’da ise 4 türk vatandaşı virüs yüzünden hayatını kaybetti.

İsviçre’de Federal Halk Sağlığı Ofisi (BAG), koronavirüsten en çok insanın hayatını kaybettiği yerin İtalya sınırındaki Ticino kantonu olduğunu vak’a sayısının bin 165, ölü sayısının 48’le ilk sırayı aldığını, ikinci en çok etkilenen Vaud kantonunda vaka sayısının bin 782 olmasına rağmen ölü sayısının 16 olduğu açıkladı.

Virüsünü en az görüldüğü Cenevre kantonunda ise vaka sayısı bin 231 olurken, ölenlerin sayısı 9 olarak aktarıldı.

FRANSA’DA 4 TÜRK VATANDAŞI HAYATINI KAYBETTİ
Fransa’da korona virüs nedeniyle 4 Türk vatandaşı daha hayatını kaybetti. Ülkede korona nedeniyle ölen Türk vatandaşlarının sayısı 14’e ulaştı.

Fransa’da daha önce korona virüsüne yakalanan Türk vatandaşlarından 10’u hayatını kaybetmişti. Yetkililer tarafından yapılan açıklamada, ülkede 4 Türk vatandaşı M.T., V.K., Ö.B. ve F.K.’nin korona virüs nedeniyle hayatını kaybettiği bildirildi. Son verilere göre ülke genelinde korona nedeniyle hayatını kaybeden Türklerin sayısı 14’e yükseldi.

Öte yandan Fransa’da vefat eden Türk vatandaşlarının cenazeleri, Türk Hava Yollarına (THY) ait kargo uçağıyla Çarşamba ve Cumartesi günleri Türkiye’ye gönderiliyor.