Gündem

Koronavirüsü Kayseri’ye sıçradı mı? Kayseri İl Sağlık Müdürü açıkladı

Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli, "Kayseri'de koronavirüs var" algısı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek açıklamalarda bulundu. Kayseri İl Sağlık Müdürü Ramazan Benli, "Kayseri'de henüz tespit edilmiş vaka yoktur." ifadelerinde bulundu.

Bazı televizyon kanallarında yayınlanan Kayseri plakalı bir ambulansın görüntülerinin yer alması üzerine Kayseri İl Sağlık Müdürü Ali Ramazan Benli sosyal medya hesabından açıklamalarda bulundu.

ALGI OLUŞTURULMAYA ÇALIŞILDI
Benli, bazı televizyon kanallarındaki Kovid-19 haberlerinde, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, televizyon kanallarındaki görüntü ile “Kayseri’de koronavirüs var” algısı oluşturulmaya çalışıldığını belirterek, şunları kaydetti:

“Havaalanında, yurt dışından gelen hastalarımız ön hekimlerimizin muayenesinden geçirilmektedir. Riskli olacağı düşünülenler yine mahallinde enfeksiyon hastalıkları uzmanları tarafından değerlendirilip muayene edilmektedir. Şüpheli vaka olarak belirlenenler 112 ambulansımız ile referans hastanemize korunmalı bir şekilde taşınmaktadır. Sonuçları da Bakanlığımız paylaşmaktadır. Bu görüntü geçen hafta çekilmiştir. Kayseri’de henüz tespit edilmiş vaka yoktur.”

NEDEN KAYSERİ İŞARETLENDİ?
Dünya Sağlık örgütünden alınan verilere göre belirlenen haritada Türkiye’deki koronavirüs vakasının Kayseri üzerinden işaretlendiği görülüyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, vakanın şehir bilgisini paylaşmadığı için haritada Türkiye’nin orta kısmında yer alan Kayseri’nin işaretlendiği zannediliyor.