Gündem

Koronavirüsü ile ilgili çarpıcı açıklama! Yüzeyde 17 gün yaşadığı bildirildi

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi (CDC), koronavirüs ile ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi, Japonya ve California'daki yolcu gemilerinde, tahliyeden 17 gün sonra bile kabinlerde virüsün izine rastlandığını bildirerek virüsün çok daha uzun yaşadığını açıkladı.

ABD Hastalıkları Kontrol ve Önleme Merkezi’nin raporundan alınan bilgilere göre yeni tip koronavirüsün (Kovid-19) yüzeylerde sanılanın aksine 5 kat daha uzun canlı kaldığını bildirdi.

5 KAT DAHA UZUN SÜRE CANLI KALIYOR
CDC’nin yeni raporunda, daha önce yüzeylerde 3 gün yaşadığı tahmin edilen virüsün, bundan beş kat daha uzun süre canlı kaldığı belirtildi.

Raporda, Japonya’nın Yokohama kenti açıklarında karantina süresi dolduktan sonra yolcuların tahliye edildiği gemide inceleme yapıldı. 17 gün sonra kabinlerde koronavirüs izlerine rastlandığı kaydedildi.

İZLERİ BULUNDU
Uzmanlar, Japonya’daki Diamond Princess ve California’daki Grand Princess yolcu gemilerinde, tahliyelerden 17 gün sonra dahi, virüsü kapan ve hastalık belirtisi gösteren ile belirti göstermeyen yolcuların odalarında koronavirüs izleri buldu.