Gündem

Koronavirüslü şahıs 9 yaşındaki çocuğun yüzüne tükürdü!

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde koronavirüslü olduğu öğrenilen A.Ç. isimli şahıs M.U. ile nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladı. A.Ç. M.U.'nun 9 yaşındaki kız çocuğu E.U.'nun suratına tükürdü. A.Ç. hakkında adli işlem başlatılırken, karantinayı ihlal etmekten 3 bin 150 TL idari para cezası da uygulandı.

Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde aynı apartmanda oturan A.Ç., ile M.U. nedeni bilinemeyen bir sebepten dolayı tartışmaya başladılar.

YÜZÜNE TÜKÜRDÜ

Meydana gelen tartışma sırasında A.Ç., M.U.’nun kız çocuğu E.U.’nun yüzüne tükürdü.

KORONAVİRÜSLÜ OLDUĞU ÖĞRENİLDİ

Komşuların tartışmasını gören apartman sakinleri ise polis ekiplerine ihbarda bulundu. Apartmana gelen Bağlar İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri A.Ç. ile M.U.’nun kimlik sorgusu yaparak, ifadelerini aldı.

Ekipler, yaptıkları kimlik sorgusunda A.Ç.’nin koronavirüslü olduğu ve karantinada olması gerektiğini tespit etti. Bunun üzerine polisler, filyasyon ekiplerine bilgi verdi. Koruyucu kıyafetle olayın yaşandığı apartmana gelen filyasyon ekipleri A.Ç.’yi karantinaya almak için yurda götürdü, kız çocuğu E.U.’yu ise dezenfekte etti.

PARA CEZASI UYGULANDI

Öte yandan A.Ç. hakkında adli işlem başlatılırken, karantinayı ihlal etmekten 3 bin 150 TL idari para cezası da uygulandı.