İzmir Haberleri

Koronavirüse yakalanan İzmirli doktor konuştu!

Koronavirüse yakalanan ve yoğun bakımda 20 gün kalan İzmirli doktor Alaattin Albayrak, yaşadığı süreci anlattı. Aile helimi Alaattin Albayrak, "Yaşımdan dolayı başta ilaç tedavisine yanıt veremedim. Meslektaşlarım entübe olarak yoğun bakımda takip etmeye karar verince sürecin zor geçeceğini anladım. Yeniden aileme, sevdiklerime ve hastalarıma dönemeyeceğimi düşündüm. Cihaza bağlı 10 gün boyunca kendimde değildim." ifadelerinde bulundu.

Koronavirüse yakalanan İzmirli doktor Alaattin Albayrak, geçirdiği zorlu süreci anlattı. Doktor Alaattin Albayrak, bir ara meslektaşlarının ondan umudunu kestiğini açıkladı.

20 GÜN YOĞUN BAKIMDA KALDI

Yoğun bakımda da 20 gün Kovid-19 ile mücadele eden aile hekimi, tedaviye olumlu cevap verdi. Son testleri negatif çıktıktan sonra taburcu edilen Albayrak, iki hafta evdeki dinlenme döneminin ardından yeniden beyaz önlüğünü giydi.

Doktor Albayrak, Kovid-19 ile mücadele etmek için görevinin başına döndü.Alaattin Albayrak, yaptığı açıklamada, hastalığın kendisinde şiddetli baş ağrısı, yüksek ateş ve ishal semptomlarıyla görüldüğünü söyledi.

“10 GÜN KENDİMDE DEĞİLDİM”

Geçen yıl damar ameliyatı olduğunu belirten Albayrak, “Yaşımdan dolayı başta ilaç tedavisine yanıt veremedim. Meslektaşlarım entübe olarak yoğun bakımda takip etmeye karar verince sürecin zor geçeceğini anladım. Yeniden aileme, sevdiklerime ve hastalarıma dönemeyeceğimi düşündüm. Cihaza bağlı 10 gün boyunca kendimde değildim.” dedi.

Entübasyondan uyandığı anı ise hala unutamadığını dile getiren Albayrak, gözlerini korkuyla açtığını belirtti.

“15 KİLO KAYBETTİM”

Uyandıktan sonra hastaneye koronavirüs nedeniyle geldiğini anladığını vurgulayan Albayrak, şöyle devam etti:

“Çok şükür kendime gelmiş, yaşıyordum. ‘Bu hastalığı atlattım artık ölmeyeceğim, Allah’ım sana çok şükür’ dedim. Benim bu süreçteki en büyük şansım ülkemizin Çin’den getirdiği ilaçlar oldu. Onlar sayesinde hayatta kaldım. Yoğun bakım sürecinde kendimi çok yorgun hissettim ve 15 kilo kaybettim ama kısa sürede toparladım.