Gündem

Koronavirüse yakalanan 26 yaşındaki tıp öğrencisi Merve Mercan hayatını kaybetti!

Koronavirüs yaşlı genç ayırmıyor! Konya'da koronavirüse yakalanan 26 yaşındaki Tıp Fakültesi öğrencisi Merve Mercan, 45 günlük yaşam mücadelesini kaybetti.

Türkiye’de artan koronavirüs bir can daha aldı. 26 yaşındaki doktor adayı Merve Mercan 45 gündür mücadele ettiği koronavirüse ile savaşı kaybetti. Selçuk Üniversitesi Tıp Fakültesi öğrencisi Merve Mercan, 45 gün önce rahatsızlanarak hastaneye gitti. Koronavirüs testi pozitif çıkan Mercan’a bir de bağışıklık yetmezliği teşhisi koyuldu. Durumu ağırlaşan 26 yaşındaki doktor adayı, yoğun bakıma alındı. Doktorların tüm çabasına rağmen Mercan yaşamını kaybetti.

ONUR BELGESİ ALMAYA HAK KAZANMIŞTI!

Selçuk Üniversitesi’nden yapılan yazılı açıklamada, “Tıp fakültesi 6. sınıf intörn öğrencisi Merve Mercan, sabah 08.00 sularında vefat etti” denildi. Merve Mercan, Tıp Fakültesi’nde başarıları nedeniyle onur öğrencisi olmaya hak kazanmıştı. Genç doktor adayı, yarın İstanbul’da toprağa verilecek.

SAĞLIK BAKANINDAN MESAJ

Merve Mercan’ın yaşamını yitirmesi üzerine sosyal medya hesabından açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Tıp fakültesi son sınıf öğrencisi Merve, mücadelesine ve genç yaşına rağmen COVID-19’a yenik düştü. Annesi gibi sağlık çalışanı olarak aramıza katılacaktı. Kaybettiğimiz her bir can için acımız büyük. Çocuklarımız, gençlerimiz ve büyüklerimiz; lütfen tedbirlere riayet edelim” dedi.

Etiketler

İlgili Makaleler