Gündem

Koronavirüse karşı umutlandıran açıklama!

Kanadalı bilim insanlarından koronavirüse karşı umutlandıran açıklama geldi. Koronavirüsün izole edildiği ve kopyalarının geliştirildiğini açıkladılar.

Kanadalı bilim insanları tüm dünyayı saran ve gündemde olan koronavirüse karşı umutlandıran açıklama yaptı.

Korona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini ve korona virüsünün kopyalarının geliştirildiği açıklandı. Böylelikle bilim insanları aşı yapımında çok daha hızlı çalışabilecek.

VİRÜSÜ İZOLE ETTİLER

Sunnybrook Araştırma Enstitüsü, Toronto Üniversitesi ve McMaster Üniversitesi’nden bilim insanları korona virüsünün başarılı bir şekilde izole edildiğini duyurdu. İki Kanadalı hastadan elde ettikleri örnekler üzerinde çalışan bilim insanları böylelikle virüsün laboratuvar ortamında tekrar yaratıldığını açıkladı.

Yapılan açıklamada, “Laboratuvarda geliştirilen kopyalar bilim insanlarının hastalığı daha iyi tanımlamak, test etmek, tedavi etmek ve aşı üretmek için bir fırsat olacaktır” denildi. Araştırmada görev alan D.r Arinjay Banerjee, “SARS-CoV-2 virüsünü başarılı bir şekilde izole ettik ve bu sayede araştırmalarımıza devam edeceğiz. Bu sayede daha çok virüs üreterek hastalığın biyolojisini daha iyi öğrenebiliriz ve daha etkileşimli çalışabiliriz” dedi.

Sunnybrook’ta görevli Dr. Samira Mübareka ise, “Bu salgına çözüm bulmak için kilit bilgilere ihtiyacımız var. Bu virüs üzerindeki incelemelerimiz ışığında uzun vadede bir çözüm bulacağız” dedi.