Manisa Haberleri

Koronavirüs vakalarının arttığı Manisa’da endişelendiren görüntü!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın uyardığı iller arasında olan Manisa'da koronavirüs vakalarının artışına rağmen vatandaşlar sokaklarda gezmeye devam ediyor. Yoğunluğun oluştuğu caddelerde çoğu kişinin sosyal mesafe ve maske kuralına da uymadığı görüldü. 

Koronavirüs vakaları ülke genelinde alarm veriyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın uyardığı iller arasında olan Manisa’da koronavirüs vakalarının artışına rağmen vatandaşlar sokaklarda gezmeye devam ediyor. Yoğunluğun oluştuğu caddelerde çoğu kişinin sosyal mesafe ve maske kuralına da uymadığı görüldü.

MASKE VE SOSYAL MESAFE KURALLARI HİÇE SAYILDI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada, yüzde 50 vaka artışı sınırına yaklaştığını belirttiği Manisa’da, cadde ve sokaklardaki insan yoğunluğu dikkat çekti. Özellikle Manisa Valiliği önündeki Mustafa Kemal Paşa Caddesi üzerinde, koronavirüs öncesini aratmayan görüntüler oluştu. Cadde üzerinde yaya olarak gezen vatandaşların yanı sıra, parkta oturan ve banka işlemleri için sıraya giren vatandaşların sosyal mesafe kurallarına uymadığı görüldü.

‘GENÇLER MASKE TAKMIYOR’

Yaşlılar ise, gençlerin kendilerine oranla kurallara uymadığı ve hastalığın yayılmasına neden olduklarından yakındı. Hüseyin Ürkmez (61), “Genellikle gençlerin maske takmadığı görülüyor. Gençler maske takmadığı zaman virüsü evlerine gittikleri zaman anne ve babalarına taşıyor. Özellikle gençlerin maske ve sosyal mesafeye dikkat etmeleri lazım” diyerek, gençlere uyarıda bulundu.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu