Gündem

Koronavirüs testi pozitif çıkan Trump’ın keyfi yerinde!

Koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump'ın doktoru Sean Conley, "Trump bugün öğleden sonra itibarıyla yorgun ancak keyfi yerinde” diyerek Trump’ın durumunun iyi olduğunu açıkladı.

Koronavirüse (Covid-19) yakalanan ABD Başkanı Donald Trump’ın durumunun iyi olduğu bildirildi. Beyaz Saray, Trump’ın doktoru Sean Conley’in yazdığı notu basınla paylaştı.

“ANTİKOR KOKTEYLİ VERİLDİ”

Doktor Conley, Trump’a, Covid-19 testi pozitif çıktıktan sonra önlem amaçlı, Regeneron isimli firmanın Covid-19’a karşı geliştirdiği 8 gramlık “antikor kokteyli” tedavisini uyguladıklarını ve bunun sonucunda herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığını belirtti. Trump’ın bu antikor ilacı haricinde çinko, D vitamini, famotidin ve günlük aspirin takviyesi aldığını da kaydeden Conley, “Trump bugün öğleden sonra itibarıyla yorgun ancak keyfi yerinde. Trump’ın durumu bir uzman grubu tarafından takip ediliyor ve başkan ve eşi Melania Trump’a sonraki aşamalar hakkında tavsiyelerde bulunuyoruz” dedi.

“AİLENİN TESTLERİ NEGATİF”

Conley, Trump’ın eşi Melania Trump’ın da hafif öksürüğü ve baş ağrısı olduğunu aktararak, Trump ailesinin diğer bireylerinin Covid-19 testinin “negatif” çıktığını da sözlerine ekledi.

TRUMP AÇIKLAMIŞTI!

ABD Başkanı Trump, gece saatlerinde Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, “Bu gece First Lady ve benim koronavirüs testimiz pozitif çıktı. Karantina ve iyileşme sürecine hemen başlayacağız. Bu süreci beraberce atlatacağız.” ifadelerini kullanmıştı.