Gündem

Koronavirüs tablosu açıklandı: Bakan Koca son dakika duyurdu!

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca koronavirüs vaka sayıları ile ilgili sosyal medya hesabı Twitter üzerinden açıklamada bulundu. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabı Twitter Üzerinden koronavirüs vaka sayılarının 3 binlerde olduğunu duyurarak vatandaşları bilgilendirdi.

“COVİD VAKALARI 3 BİNLERDE”

Koronavirüs vaka sayılarında büyük bir artış beklentisinin olmadığına dikkat çeken Bakan Koca, “Covid vakaları 3 binlerde. Büyük bir artış beklenmiyor. Turkovac’la ilgili bilimsel çalışmalar dünya bilim literatürüne girdi. Birçok çalışma saygın uluslararası dergilerde yayınlandı. Etkili, güvenilir bir aşımız var. Risk grubunda olanlar tereddütsüz Turkovac aşısı olabilirler” ifadelerini kullandı.

Tek kitte koronavirüs dahil 4 hastalığın testinin yapılabileceğini söyleyen Koca açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “Tek kit 4 test. Solunum yolu enfeksiyonları arttı. Koronavirüs ile bu enfeksiyonlar karıştırılabiliyor. Taramalarda artık tek kit ile Influenza A, Influenza B, Covid-19 ve RSV aynı anda bakılacak. Yerli üretim kit muhtemelen 1 ay içinde kullanıma girecek. TÜSEB’i görevlendirdik.”