İzmir HaberleriPolitikaSağlık

Koronavirüs son dakika! AVM’ler açık, parklar kapatılıyor!

Koronavirüs önlemleri kapsamında İzmir'de Doğal Yaşam Parkı'nın 15 gün süreyle kapatıldığı duyuruldu. İnsanların toplu halde bulunduğu AVM'ler açıkken bu alanın kapatılması tepki çekti.

Koronavirüs önlemleri kapsamında Türkiye’nin her yerinden yasak ve kısıtlama haberleri gelmeye devam ediyor. İzmir’de ise geniş bir alana yayılan Doğal Yaşam Parkı’nın 15 gün süre ile kapatılacağı duyuruldu. Alışveriş Merkezleri gibi insanların daha kapalı ve bir arada olduğu alanların yerine parkın kapatılması ise tepkilere sebep oldu.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında, Pazar gününden itibaren Doğal Yaşam Parkını 15 gün süreyle kapatma kararı aldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, korona virüs salgınıyla mücadele kapsamında yeni önlemler aldı. Büyükşehir Belediyesi, her gün binlerce kişinin ziyaret ettiği İzmir Doğal Yaşam Parkını, Pazar gününden itibaren geçerli olmak üzere 15 gün süreyle kapatma kararı aldı.

GELİŞMELERE BAĞLI OLARAK SÜRE UZAYABİLİR

Doğal Yaşam Parkı Şube Müdürü Şahin Afşin, kararın 15 gün sonra gelişmeler kapsamında yeniden değerlendirileceğini söyledi. Afşin, Doğal Yaşam Parkı’nın İzmir açısından son derece önemli bir yere sahip olduğunu belirtti. Afşin, hem ziyaretçileri hem de park sakinlerini korumak adına böyle bir karar aldıklarını dile getirdi.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu