EkonomiGündem

Koronavirüs salgını süresinde kırmızı ete zam yok!

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, koronavirüs salgını süresinde kırmızı ete zam yapılmayacağını belirtti. Ayrıca provokatif amaçlı yapılan açıklamara itibar edilmemesini söyledi.

Türkiye Kasaplar Federasyonu Başkan Vekili Osman Yardımcı, önemli açıklamalarda bulundu. Yardımcı, koronavirüs salgını süresince kırmızı ete zam yapılmayacağını belirtirken, provokatif amaçlı yapılan açıklamalara da itibar edilmemesini söyledi. Yardımcı, “Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın.” dedi.

Yardımcı, Kovid-19 tedbirleri kapsamında Federasyon olarak Türkiye genelinde mezbahaları çok titiz dezenfekte ettiklerini söyledi.

Antalya’da da tedbirler kapsamında hummalı çalışmalar yaptıklarını vurgulayan Yardımcı, insan sağlığının önemli olduğunu, her kesimden sonra gerekli dezenfeksiyonun özenle yapıldığını dile getirdi.

Tüm kasaplarda sosyal mesafe düzenine göre satış yapıldığını anlatan Yardımcı, kırmızı etin bağışıklık sisteminin güçlendirilmesinde önemli olduğunu vurguladı.

SALGIN SÜRESİNDE KIRMIZI ETE ZAM YOK

Yardımcı, etin hijyenik koşullarda tüketilmesinin önemine dikkati çekerek, “Herkese yetecek kırmızı et var, fazla fazla almaya gerek yok. Sanki bitecekmiş gibi, ‘Alıp, dolaba koyayım’ mantığı var. Herkes ihtiyacından fazlasını almaya çalışıyor, buna gerek yok. Müşterinin talebi neyse veriyoruz.” ifadesini kullandı.

Bu süreçte fiyat artışı olacağı yönündeki söylentilerin gerçeği yansıtmadığını belirten Yardımcı, “Corona virüs salgını sürecinde kırmızı ete zam yok. Provokatif amaçlı açıklamalar oluyor, kimse itibar etmesin, tedirgin de olmasın. Esnafımız, vatandaşımızın hizmetinde. Kırmızı et fiyatlarıyla ilgili bonfile ve pirzola baz alınmasın, vatandaşımız daha çok kıyma ve kuşbaşı tüketiyor.” diye konuştu.

Kırmızı etin A, B, D, fosfor, kalsiyum ve kan hücrelerini yenilediğini vurgulayan Yardımcı, günlük 150 gram et tüketilmesinin önemli olduğunun altını çizdi.

Etiketler

İlgili Makaleler

Kapalı