Gündem

Koronavirüs paniği! Karantinadaki kişi hastaneden kaçtı

Ankara'da koronavirüs şüphesiyle karantina altına alınan kişi hastaneden kaçtı. 36 yaşındaki kişi, polis ekipleri tarafından evinde yakalandı.

Ankara’da 36 yaşındaki bir vatandaş koronavirüs şüphesiyle karantinaya alındı. Karantina altında bulunan kişi hastaneden kaçtı. Polis ekipler karantinadan kaçan şahsı evinde yakalayarak, tekrar hastaneye sevk etti.

Yüksek ateş ve öksürük nedeniyle Ankara Şehir Hastanesine başvuran Y.Y. (36), acil serviste gözetim altına alındı. Tetkikler sonucu Kovid-19 şüphesiyle karantinaya alınan hasta, bir süre sonra görevlileri atlatarak hastaneden kaçtı. Hastanenin alarm durumuna geçtiği olay sonrası polis ekipleri Y.Y’nin yakalanması için çalışma başlattı.
Hastanın bir sitede oturduğunu belirleyen ekipler, kısa sürede adrese ulaşarak önlem aldı.

EVİNDE YAKALANDI!

Ekipler, evinde olduğu anlaşılan Y.Y’ye müdahale için özel kıyafetli polis ekibi talep etti. Koruyucu kıyafet ve maskeleri bulunan 112 Acil Servis görevlileri de söz konusu adrese yönlendirildi. Özel koruyucu elbise, tıbbi gözlük, maske ile eldiven kullanan polis ekipleri Y.Y’yi yakalayarak 112 Acil Servis ekiplerine teslim etti.

Y.Y, sağlık görevlileri tarafından karantina esasları uygulanarak ambulansla Ankara Şehir Hastanesine sevk edildi. Bu arada Y.Y’nin ikamet ettiği sitenin çevresinde güvenlik önlemi alan polis ekiplerinin maske taktığı, dezenfektanlarla ellerini ve telsizlerini temizledikleri görüldü.